DiğerleriAltcoin HaberleriManşet

%250 Büyüdü! Piyasanın Lideri Oldu

Hafta sonu, toplam piyasa kapitalizasyonu 200 Milyar Dolar’ın üzerine çıkarken, çoğu kripto para yeni değerler gördü. Tezos, 1 Milyar Dolar’lık pazar sınırını aştı ve performansıyla açık ara lider oldu. Bitcoin 7.500 Dolar seviyesinde konsolide olmaya devam etti.

Tezos, Cardano(ADA)‘nun yerini alarak 12’nci sıraya yerleşti. Haftasonuna 1.30 Dolar civarında başlayan XTZ, 1.65 Dolar’a kadar yükseldi ve şu anda 1.58 Dolar’dan işlem görüyor. Bu hamle, iki gün içinde % 27’lik büyüme demek ve bu oran altcoini büyük bir farkla en iyi performans gösteren koin durumuna getiriyor.

XTZ için günlük alım-satım hacminin çoğunluğunu Binance ile OKEx oluşturuyor. Toplam işlem hacmi 40 Milyon Dolar’dan neredeyse 70 Milyon Dolar’a yükseldi. Yılın başlangıcından bu yana Tezos, % 250’lik bir performans gösterdi.

XTZ’ın yükseliş momentumunun bir takım sebepleri olabilir. Dünyanın önde gelen iki kripto borsası Coinbase ve Binance bu yıl Tezos staking destekleyeceğini açıkladı. Ayrıca Tezos ile kalkınma hala devam ediyor ve Vakıf CSO’su ve Konsey üyesi Ryan Lackey‘den Ethereum Vakfı ekipleri için ortak finansman olabileceğine dair çelişkili açıklamalar yaptı.

Şu anda Tezos‘un, performans açısından kripto pazarında net bir şekilde liderlik yaptığını söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu