DiğerleriAltcoin Haberleri

Çin Menkul Kıymet Token Tekliflerine (STO’lar) Kapı Açabilir

Çin Merkez Bankası temsilcisi, ülkenin sıkı bir düzenleyici çerçevede menkul kıymet token tekliflerine (STO’lar) izin vermeye hazır olduğunu onayladı.

Pekin’deki Finans Teknoloji Zirvesi sırasında, Çin Merkez Bankası temsilcisi Weimin Guo, kripto endüstrisinin şu anki durumu hakkında görüşlerini dile getirdi.

Guo’ya göre, Çin’in Dijital Para Birimi Elektronik Ödemesi (DCEP), geleneksel ödeme sistemlerinin ülke genelinde sahip olduğu sorunların ele alınmasında önemli rol oynayacak. Dijital Yuan’ın ülkenin perakende operasyonlarını desteklemeye odaklanacağını söyledi.

Eğer bu başarılırsa, Guo, Çin’in Menkul Kıymet Token Tekliflerine (STO’lar) kapı açacağını söyledi. Bu tür dijital varlıklar, hisse senetleri, tahviller veya gayrimenkuller gibi gerçek dünyadaki maddi varlıklar tarafından desteklenen finansal menkul kıymetlerdir. Çin bürokratı, STO’ların “sıkı düzenleyici sandbox mekanizması” içinde harekete geçmelerine izin verileceğini söyledi.

Ayrıca, Guo, Bitcoin’in “başarısız bir deney” olduğunu savundu. En büyük kripto para biriminin iyi bir zamanda başlatılmadığını savunuyor.

 Weimin Guo:

‘’Bitcoin’in mükemmel bir zamanda başlatılması, kütle adaptasyonunu hızla genişleten bir dalgalanma etkisini tetikleyebilecektir. Ancak, ne yazık ki, bu doğru yapılmadı.’’

Ayrıca Bitcoin’in “yanlış hedef” ile başlatıldığını da belirtti. Geleneksel ödeme ağ geçitlerinin ana aksaklıklarını çözmeye çalışmak yerine, küresel finansal sistemle mücadele etmek için kurulduğunu belirtti. Guo, böyle bir amacın başarılmasının neredeyse imkansız olduğuna ve Bitcoin’in başarısız olmasına neden olabileceğine inanıyor.

Guo’nun Çin Finans Birliği’nin başkanı ve Çin Halk Bankası’nın (PBOC) eski valisi Zhou Xiaochuan’ın ardından yaptığı açıklamada, ülkenin DCEP’in perakende ve uluslararası yerleşimler için gelişiminde önemli adımlar attığını söyledi.

Zhou, dijital yuanı piyasaya sürmeden önce göz önünde bulundurulan ana konulardan birinin para ve maliye politikaları arasındaki ilişki olduğunu belirtti.

Zhou Xiaochuan:

“Dünya düşük enflasyonlu bir ortamla karşı karşıya. Bu durumda, para politikasının amacının ne olduğunu belirlemek ve para politikasının bağımsızlığını vurgulayıp vurgulamamayı belirlemek için para politikasını incelemeliyiz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu