Blockchain HaberleriDiğerleriAltcoin HaberleriSon Dakika

Nornickel, Dijital Dünyaya Dalış Yapacak

Norilsk Nickel’in şefi Vladimir Potanin, sektördeki Blockchain teknolojilerinin ve dijital varlıkların daha aktif kullanımını teşvik ediyor.

Norilsk Nickel’in şefi Vladimir Potanin, bu yılın sonunda paladyum tarafından desteklenen stabil koin vermeyi planlayan şirketi, dijital varlıkların yasallaştırılması konusunda “Rusya Bankası ile iyi iletişim seviyesi” hakkında bir açıklama yaptı.

Rus milyarder Vladimir Potanin, sektördeki Blockchain teknolojilerinin ve dijital varlıkların daha aktif kullanımını teşvik ediyor. İşadamı yakın gelecekte dijital finansal varlıklar için yeni yasalar bekliyor.

Vladimir Potanin:

“Sanayi şirketleri her zaman durgun ve sakar olarak kabul edildi. Daha önce eski ve yeni bir ekonominin varlığından bahsettik. Yeni ve eski arasındaki çizgiyi bulanıklaştırma olasılığını görüyorum. Çünkü geleneksel eski şirketler de bu tür yeni ürünlerin entegrasyonuna çok bağlı hale geliyor. Pek çok sanayi şirketi (Rusya ve küresel dahil) dijital teknolojilere dayalı yeniliklere odaklanıyor. Daha önce bu şirketler kendileri için dijital yenilikler geliştiren uzmanlara ya da uzman kuruluşlara danışmış ve şimdi yenilikleri kendileri geliştirmek için yeterli uzmanlık kazanmışlardır. Sanayi şirketleri sadece kendi başlarına nasıl geliştireceklerini değil, aynı zamanda testleri nasıl icat edeceğinizi, yaratacağımızı ve başlatacağını da öğrendiler. Büyüyen fikir paylaşım kültürünü meslektaşlarımızla ve diğer şirketlerle görebiliriz. Bu yeni tür entelektüel ürün hakkında bir uzmanlık değişimi başladı.’’

Ayrıca, bu eğilimin, ortak potansiyeli kullanan şirketlere yardımcı olabilecek entegratörlere bir fırsat yarattığını da sözlerine ekledi. Gereken yasa henüz kabul edilmemiş olsa da, Rus iş dünyası yeni Blockchain teknolojilerini kabul etmeye hazır.

Bloomberg March’ın haberine göre, Norilsk Nickel ve Potanin, bazıları paladyum ticareti için tokenleri kullanacak birkaç dijital platform başlatmayı planlıyorlardı. Şirket İsviçre’de kayıtlı bir paladyum fonu tarafından desteklenen token  çıkarma olasılığını tartışıyor. Daha sonra aynı konsept diğer metallere de uygulanabilir ve ölçeklendirilebilir. Potanin’e göre, platformun bu yılın sonuna kadar hazır olma ihtimali çok yüksek.

 Vladimir Potanin:

“Geliştirdiğimiz ve küresel olarak lanse edeceğimiz dijital projenin tüm potansiyelini Rus yargı yetkisi açısından gerçekleştirme fırsatımızın olacağını umuyoruz. Rus yargı yetkisinin küresel dijital gündemde ön sıralarda yer almasını istiyoruz.’’

 2018 sonbaharında Norilsk Nickel’in şirket metalleri tarafından desteklenen stabil koin ihraç etme planlarını ilan etti.

 Vladimir Potanin:

“Tüm dijital işletmelerin yaptırım koruması vardır ve tüm yaptırımlar kripto dünyasında uygulanamaz. Dijital sistem daha demokratik ve bağımsız.’’

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu