Ethereum HaberleriAltcoin HaberleriSon Dakika

Ethereum’un Dolaşımdaki Arzının Sadece % 7’si Borsalarda

Son istatistiklere göre, dolaşımdaki ETH’nin yalnızca yaklaşık % 8’i şu anda kripto para birimi borsalarında tutulmaktadır. Bu, son birkaç yıl boyunca önemli bir düşüşü temsil ediyor. Veriler, aynı dönemde çeşitli borsalar arasında depolamanın nasıl yeniden dağıtıldığını da ortaya koymaktadır.

Popüler kripto para birimi izleme kaynağı TokenAnalyst, son dört yıldan beri heyecan verici bilgiler sundu. Bu süre zarfında, kripto para biriminin tamamı toplulukta çarpıcı değişiklikler yaşadı. İstatistikler, Ethereum ve en popüler borsalar arasında depolanması ve kullanımına göre ikinci büyük kripto para birimine odaklanıyor.

Borsalarda depolanan beş milyondan az ETH ile başlayan veriler, bu sayının 2016 yazında 20 milyona fırladığını ortaya koyuyor. O zamandan beri sürekli olarak azaldı ve şu anda 7 milyonun altında. Bu, ETH’nin toplam dolaşımdaki arzının % 8’inden azını temsil ediyor.

Kripto para birimini güvende tutmak, herhangi bir yatırımcı için en önemli önceliklerden biridir. Çoğu borsa güvenliği yıllar içinde önemli ölçüde iyileşmiş olsa da, büyük miktarlarda kripto para birimlerinin uzun süreli depolanması söz konusu olduğunda bunlardan kaçınmak en iyisidir. Genel bir kural olarak, geri kalanı soğuk deponuzda muhafaza ederken sadece borsada işlem yapmak için kullandığınız tutarı saklamanız önerilir.

Binance ve Bitfinex 2017 yılının sonuna kadar nispeten az miktarda ETH depolamak için kullanılmış olsalar da, şimdi bu konuda ciddi artışlar gösteriyorlar. Binance ve Bitfinex, Ethereum’u depolamak için en çok kullanılan kripto para borsalarıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu