Ethereum HaberleriAltcoin Haberleri

FBI, Ethereum Vakfı Görevlisini Tutukladı!

FBI, Ethereum Blockchain’ini kullanarak ABD yaptırımları için bir geçici çözüm oluşturma konusunda Kuzey Kore rejimine yardım ettiği iddiasıyla Ethereum Vakfı’nın özel projeler direktörünü Los Angeles Uluslararası Havaalanında tutukdı.

Araştırmacılar:

‘’Bu yılın başlarında Kuzey Kore’ye yapılan bir gezi sırasında Virgil Griffith‘in son derece teknik bilgiler sağladığını ve bu bilgilerin Kuzey Kore’nin para aklamasına ve yaptırımlardan kaçmasına yardımcı olabileceğini biliyoruz.”

ABD Avukatı Geoffrey S. Berman:

“Griffith’in iddia ettiği gibi, hem Kongre hem de cumhurbaşkanının Kuzey Kore’nin tehlikeli rejimi üzerinde azami baskı uygulamak için yaptırdıkları yaptırımları tehlikeye attı.”

Griffith’in iddia edilen ABD hükümetine meydan okuduğu ve şubat ayında Pyongyang Kripto Para Birimi ve Blockchain Konferansına katıldı. Orada Kuzey Koreli yetkililer, egemen bir dijital para birimi olasılığını ve Ethereum akıllı sözleşmelerini yargısız bir mahkeme sistemi geliştirmek için kullanmanın bir yolunu tartıştılar.

FBI Genel Müdür Yardımcısı William F. Sweeney Jr:

“Kuzey Kore’nin nükleer silah yaratma arzusunu ilerletmek için fon, teknoloji ve bilgi edinmesinin sonuçları dünyayı tehlikeye soktuğu için yaptırımlardan kaçmasına izin veremeyiz.”

Griffith’s arkadaşı Wills Bentley De Vogeleare, federallerin aşırı tepki verdiğine inandığını söyledi.

 ‘’Griffith, onlara yaptırımların nasıl aşılacağını öğretmek için orada değildi. Pek çok benzer konferansta yaptığı gibi Ethereum hakkında bilgi verdi.”

Griffith, federal mahkemeye çıkacak. Suçlu bulunursa, en fazla 20 yıl hapis cezası alabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu