Ethereum HaberleriAltcoin HaberleriSon Dakika
Trend

Upbit’ten Çalınan Fonlarda Sıcak Gelişme!

Kore borsası Upbit’ten 50 milyon dolar değerinde Ethereum çalan bilgisayar korsanını, 16.5 milyon dolarını başka bir bilinmeyen cüzdanına transfer etti.

Twitter’daki Whale Alert, Kore Borsası Upbit’ten çalınan fonların 16.518.370 dolar değerinde 109.870 ETH’nin bilinmeyen bir cüzdana aktarıldığını bildirdi. Daha önce, kripto borsası Upbit, 50 milyon dolarlık Ethereum’un borsa cüzdanından çalındığını doğruladı ve şirket, bu hackten hiçbir kullanıcının etkilenmeyeceğini açıkladı.

Blockchain güvenlik şirketi Pecksheild’e göre, çalınan 342.000 ETH dört yeni Ethereum adresi arasında yaklaşık 340.000 ETH olarak bölünmüş durumda. Çalınan fonların bir kısmı Binance ve Huobi kripto borsalarına gönderildi. Binance CEO’su Changpeng Zhao, çalınan fonlardan herhangi birinin Binance’te yer alması durumunda derhal dondurulacaklarını açıkladı.

Hacker’lar, çalınan fonları nakit para çekmek için daha küçük miktarlara dağıtmaya çalışıyor. Bununla birlikte, Binance dışında başka hiçbir borsa, Upbit’e destek vermek ve çalıntı fonları almaya yardımcı olmak için öne çıkmamıştır.

Upbit, Güney Kore’nin en büyük kripto borsasıdır. Borsa 27 Kasım’da sıcak cüzdanından 50 milyon dolarlık ETH çalındığı için büyük zarara maruz kaldı. Ancak borsa, zararın şirketin kendi varlıkları tarafından giderileceğine söz verdi. Upbit CEO’su Lee Seok Woo borsanın geçici olarak para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldığını ve hizmetlerin normale dönmesinin en az iki hafta alacağını bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu