Top 10Altcoin HaberleriSon Dakika

Bitfinex Başka Bir Dava İle Karşı Karşıya

Bitfinex, ABD’nin Washington’daki Batı Bölge Mahkemesi’ne açılan yeni bir sınıf davasıyla karşı karşıya kaldı ve yine yasal sıkıntı içerisine girdi. Bitfinex davayı temelsiz olarak nitelendiriyor ve mahkemeye itiraz edecek.

Resmi bir açıklamada Bitfinex, 22 Kasım’da ABD’nin Batı Bölgesi’nde bulunan ABD Bölge Mahkemesi’nde paralı avukatlar tarafından sınıf aleyhine açılan davaya itiraz edeceklerini açıkladı.

Bitfinex piyasayı manipüle etmekle suçlandı.

Davacılar, Bitfinex ve Tether’in kripto para piyasasını kendi çıkarları için manipüle ettiğini iddia ediyorlar. Daha önce de Paradise Papers, Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Konsorsiyumunun (ICIJ) iki şirketin yöneticileri arasında bir bağlantı olduğunu açıkladı.

Bitfinex tüm iddiaları reddediyor.

Bitfinex, kripto para birimi piyasasını manipüle etme iddialarını reddetti. Şirket, tüm iddialara şiddetle itiraz edileceğini ve nihayetinde zaman içerisinde elden çıkarılacağını belirtti. Bitfinex ayrıca, bu saçma ve temelsiz suçlamaların kripto para birimi ekosisteminin büyümesi, başarısı ve yeniliğine bir saldırı olduğunu belirtti.

Bitfinex ayrıca New York’un Başsavcısı tarafından açılan bir dava ile karşı karşıya. Başsavcı, şirkete karşı 850 milyon ABD Doları tutarında USDT olduğu iddiasıyla mahkeme emri çıkardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu