Top 10Altcoin HaberleriSon Dakika

EOS, DApp’tan Gelen Tepkiyle Karşı Karşıya

EOS ekosistemini dışa genişletme çabalarını büyütmek için yakın zamanda EarnBet’e yeniden atanan orijinal EOS oyun platformu olan EOSBet, EOS ana ağının üzücü bir durumda olduğunu iddia etti.

“EOS ana ağı üzücü bir durumda. Yoğun ağ tıkanıklığı ve spam nedeniyle, kullanıcılar EOS hesaplarına erişemez. Şu anda, ağın her gün tek bir işlem yapabilmesi için bir hesaba yaklaşık 30 EOS yatırılması gerekiyor.”

Earnbet’e göre, EOS.IO, işlem ücretlerini ortadan kaldırdığını ve saniyede milyonlarca işlem gerçekleştirdiğini iddia ederken, bu durum böyle olmadığını iddia etti.

“Sıfır işlem ücreti olarak başlayan, Blockchain tarihinde en karmaşık ve kafa karıştırıcı işlem ücreti modeline dönüştü. Mevcut haliyle, EOS Blockchain’i, ticari ölçekte beklentilere sahip EarnBet gibi dApp’lar için uygun bir yer değil.”

EarnBet, EOS işlem ücretlerinin artık Bitcoin işlem ücretlerini bile aştığını iddia ederek, EOS ağında tek bir işlem gerçekleştirmek için kullanıcıların 100 dolardan fazla EOS kazanması gerektiğini belirtti. Earnbet’e göre, EOS ile ilgili sorun bir yönetişim sorunudur.

“EOS yönetişime sahip değil, bunun yerine herkes için ücretsiz hale getirildi. Sadece spam ve DOS için mevcut olan bir uygulama, EIDOS gibi EOS ağının aktif ve işleyen bir Blockchain yönetişim sistemi tarafından düzenlenmesi gerekir.”

Blockchain destekli akıllı sözleşme protokolü EOS.IO, merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesi ve barındırılması için popüler bir platformdur (DApps). Temsilci olarak kabul edilmiş bir kanıt kanıtı (DPoS) kullanır ve EOS Kullanıcı Sözleşmesine uygun olarak yönetilir. Konsensüs modeli, önemli kararlar almak ve ağı düzenlemek için 21 seçilmiş blok üreticisini gerektirir.

EarnBet’e göre, BP’ler henüz ağın tıkanıklığını düzenlememiş. Platform önümüzdeki 30 gün içerisinde bir düzeltme yapılmazsa EarnBet’in EOS ağından ayrılacağını ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu