Top 10Altcoin HaberleriManşet
Trend

MoneyGram, hesaba transferlerde RippleNet’i entegre ediyor

Blockchain ödeme şirketi Ripple, zamanında birçok stratejik ortaklık yaptı. Belki de en dikkat çekeni, dünyadaki ikinci en büyük para transfer şirketi olan MoneyGram.

MoneyGram, kısa süre önce 2019 yılındaki performansını ayrıntılı olarak açıklayan bir rapor yayınladı. Şirket ayrıca, Ripple‘dan aldığı ‘finansal desteği’ ve bu yıl RippleNet ile ilgili planlarını açıkladı.

MoneyGram’ın Finansal Raporu

2019’un dördüncü çeyreğinde MoneyGram, 324 Milyon$ ‘lık bir gelir kaydetti. Bununla birlikte, şirketin aynı çeyrekte Ripple‘dan aldığı 8.9 Milyon$ ‘ı içermiyor. Önceki çeyrekte MoneyGram, Ripple‘dan yaklaşık 2.4 Milyon$ almıştı. Ripple‘dan alınan bu 11.3 milyon$, SEC‘in tavsiyesi üzerindeki işletme gideri olarak kaydedildi.

MoneyGram CEO’su Alex Holmes, şirketin dijital dönüşüm stratejisinin, yıllarca süren bazı zorlukları ele alabildikleri sürece harika gittiğini belirtti. Sonuç olarak şirket işlemlerde %36’lık bir büyüme yaşadı.

2019’un dördüncü çeyreğine ilişkin rekor kıran gelir artışına rağmen, MoneyGram 11.9 Milyon$ net zarar kaydetti. Önceki çeyrekte şirketin zararı 4.2 milyon$ daha azdı. Bunun da ötesinde, MoneyGram’ın yıllık bazdaki zararları, önceki yılki 24 Milyon$ ‘a kıyasla 60.3 Milyon$ olarak belirlendi.

Hesaptan Hesaba Transferlerde RippleNet Kullanımı

Geçen yılın Haziran ayında Ripple, MoneyGram ile stratejik bir ittifak kurdu. Anlaşmanın bir parçası olarak Ripple, şirkete 50 milyon$ yatırım yapacak ve MoneyGram bunun karşılığında Ripple‘ın sınır ötesi ödeme ürünlerini kullanacaktı. Yatırım, Kasım ayında tamamlandı ve Ripple‘a MoneyGram‘ın hisse senetlerinin yaklaşık %10’u verildi.

MoneyGram, Avustralya, Avrupa, Filipinler ve yakın zamanda Meksika‘daki işlemleri güçlendirmek için XRP kripto para biriminden yararlanan Ripple‘ın İsteğe Bağlı Likidite ürününü kullanıyor.

Şimdi, şirket bu yıl RippleNet‘i aktif bir şekilde kullanmayı planlıyor gibi görünüyor. Holmes, MoneyGram‘ın Ripple’ın havale ürünlerini kullanımını artırmaya devam edeceğini söyledi.

Alex Holmes:

“Ripple ile olan ortaklığımız ve başarımızdan daha fazla memnun olamazdım. Bugün ticaret hacmimiz büyümeye devam ediyor ve hizmeti daha fazla koridora yaymak için ortaklık yapıyoruz. Ayrıca 2020’de hesaptan hesaba transferler için RippleNet’i entegre etmeye çalıştığımızı duyurmaktan heyecan duyuyorum. Bu yeni entegrasyon, gerçek zamanlı küresel yerleşim vizyonumuzu gerçekleştirme konusundaki ilerlememizi daha da hızlandıracak.”

GreenEggsnHam adındaki Twitter kullanıcısı MoneyGram‘a şirketten şirkete hazine ödemelerini, bankadan bankaya ya da her ikisini birden hedefleyip hedeflemeyeceğini sorduğunda, şirket basitçe “Her ikisi de!” diyerek cevap verdi.

Neden XRP’ın Performansı Zayıf?

Ripple’ın havale ürünlerine artan ilgiye rağmen XRP‘nin neden hala düşük performans gösterdiğini sorabilirsiniz. Yakın zamanda yapılan bir Twitter anketi bu konuya ışık tutuyor.

Twitter kullanıcısı X_Anderson, XRP topluluğuna, XRP‘ın kitlesel kabulü kazanması için kolay düzenlemelere veya daha iyi likiditeye ihtiyacı olup olmadığını sordu. 1000’den fazla kişi yanıt verdi ve bunların %73’ü kripto para düzenlemeleriyle ilgili endişelerini dile getirdi.

Bu ayın başlarında, ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD’nin yakında kripto para düzenlemelerini başlatacağını söyledi. Mali Suçları Koruma Ağı’nın (FinCEN) kara para aklamada kripto para kullanımını önleyecek kurallar hazırladığını açıkladı.

Kripto para alanındaki mevcut açık düzenlemelerin eksikliği, çoğunlukla XRP‘ı geride tutan şey. Hem Bitcoin hem de Ethereum zaten ABD‘de emtia olarak sınıflandırılmış olsa da, XRP‘ın bir menkul kıymet olup olmadığı henüz belli değil. Bu belirsizlik, görünüşe göre XRP için bir dizi dezavantaja yol açıyor.

Tüm haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu