Top 10Altcoin Haberleri

Ripple ve Diğerleri, Davalar İle Karşı Karşıya Kalabilir!

Ripple Labs için ufukta daha fazla sorun var gibi görünüyor. Aslında, bir Kaliforniya Mahkemesi kararından sonra, tüm kripto para alanındaki sınıf eylemlerinde büyük bir artış görebiliriz.

SEC, yasadışı menkul kıymet teklifleri olduğu için ICO‘ları sıkıştırmaya başladığından beri, çoğu kripto para şirketi tokenlerini menkul kıymet olmadığı konusunda savunuyor.

Kaliforniya’daki bir bölge mahkemesi, Ripple Labs aleyhindeki davada menkul kıymet olmaması durumunda daha ağır sonuçlar doğurabileceğini belirtti.

Mahkeme, XRP gibi kripto para birimleri menkul kıymet değilse; haksız, aldatıcı veya uygunsuz davranışlara veya uygulamalara (UDAAP) karşı eyalet ve federal yasaların uygulanabileceğine karar verdi. Buna Kaliforniya’nın Haksız Rekabet Yasası da dâhil.

Görünüşe göre, Birleşik Devletler’de kripto para birimleri söz konusu olduğunda yasalardan kaçış yok. Şimdi menkul kıymet olmamak çok daha kötü olabilir.

İki Arada Bir Derede Kalmak

Menkul kıymet olarak sınıflandırılan tokenler, şimdiye kadar ki bazı istisnalar dışında(SEC-Telegram) mahkemeler uzlaşma ve para cezaları ile sonuçlandı. Ancak, bunun yerine UDAAP yasaları geçerli olursa durum şirketler için çok daha pahalı hale gelebilir.

Sadece Sec’in dava açmasından bahsetmiyoruz. Yasaya göre herhangi bir kişi haksız veya dolandırıcı uygulamalar nedeniyle bir şirket aleyhine dava açabilir. Ayrıca, bir işletme üzerinde yıkıcı etkileri olan bir şirketin, müşterileri adına da hareket edebileceği manasına geliyor.

Law360’a göre:

”Mahkemenin Ripple konusundaki kararı önemli. Birçoğunun koruduğu gibi, kripto para birimleri menkul kıymet değilse, muhtemelen UDAAP yasalarına tabi olacak. Ve UCL ihlalleri iddiasına dayanan ve varsayılan sınıf eylemleri en yaygın ve pahalı dava türleri arasında yerini alıyor.

Ripple Labs kararıyla, kripto para birimi endüstrisini, özellikle Kaliforniya’da bulunan ve savunması zor ve pahalı ayrıca hedef alan ve varsayılan sınıf eylemlerinde önemli bir artış olabilir.”

Menkul kıymetler yasasından kurtulduğunu düşünenler için alternatif çok daha kötü olabilir.

Tüm haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu