Top 10Altcoin HaberleriSon Dakika

Ripple’ın XRP’si sınır ötesi ödemelerde alanını genişletiyor

Binance Referans Link

Ripple’nın XRP’si, farklı dünya bölgelerinde sınır ötesi ödemeler için TransferGo tarafından kullanılacak.

2018 yılında Ripple ile ortaklığa imza atan dijital havale şirketi TransferGo, faaliyetlerini RippleNet ile Güneydoğu Asya, Latin Amerika ve Afrika’ya genişletmeyi planlıyor.

TransferGo CEO’su Daumantas Dvilinskas:

“RippleNet yeni ilişkileri kolaylaştırıyor ve yeni coğrafyalara açılmamıza yardımcı oluyor.”

Dvilinskas, Ripple’in Blockchain teknolojisinin, İngiltere’deki müşterilerinin Hindistan’daki akrabalarına birkaç dakika içinde havale ödemeleri göndermelerine olanak tanıyan işleri için bir nimet olduğunu iddia ediyor. Böylece, kalabalık Hint pazarında birçok benzer şirket için güçlü bir rakip haline gelebildiler.

Ripple aynı zamanda TransferGo’nun farklı bankaları bir araya getirmenin zorlu sürecini desteklemesine de izin verdi. Bu, şirketin müşterileri için ücretleri yaklaşık yüzde 90 oranında azaltmasını mümkün kıldı.

“Sınır ötesi transferler için insanların geleneksel ücretlerden % 90’a varan oranda tasarruf etmelerine yardımcı oluyoruz.”

Dvilinskas, TransferGo’nun birkaç işlemin “çok yavaş” olabileceğinden anlık işlemlerin gerçekleşmesini sağlamak için Ripple’in Talep Üzerine Likidite ürününü kullanmayı planladığını söyledi. ODL, Ripple’ın yerel tokenleri XRP’yi ön finansman için köprü para birimi olarak kullanıyor.

“Ripple, küresel bir gerçek zamanlı ödeme şirketi olma misyonumuzda hayati bir stratejik ortak olmaya devam edecektir.”

Ripple kısa süre önce MoneyGram’daki yatırımına 20 milyon dolar daha ekledi. Eski ödeme şirketi, ödemeler için ODL’den yararlanırken, Avrupa ve Avustralya gibi diğer pazarlara da yayılmayı planlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu