Kripto Para Analizleri - Bitcoin&Altcoin AnaliziManşet

Ethereum boğaları 240 doları geri alabilecek mi?

Binance Referans Link

Ethereum, 240 dolarlık desteği kırdı ve yüzde 5’ten fazla düşüş gösterdi. ETH 220 dolarda destek buldu ve şu anda 237 dolardan işlem görüyor.

Bu hafta, Ethereum 220 dolarlık pivot seviyesinin üzerinde bir yükseliş kaydetti. ETH 240 dolar ve 250 dolar seviyelerine yakın birçok önemli engeli aştı. Hatta 250 doların üzerine çıkmayı başardı, ancak Bitcoin‘in ani düşüşüyle bu seviyenin üzerinde kalmayı başaramadı.

Ayrıca, ETH / USD saatlik grafikte 240 dolara yakın destek ile büyük bir yükseliş trend çizgisinin altında bir kırılma oldu. Parite 230 dolarlık desteğin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına düştü.

Ethereum 220 dolarlık destek bölgesini test etti ve 218 dolarda en düşük seviyesi oluştu. ETH şu anda 230 dolar seviyesinin üzerinde iyileşme gösteriyor. Ancak, 240 dolar seviyesine yakın büyük bir engel var. Son 253 dolardan 218 dolara kadar düşerek %61.8 Fib. geri çekilme seviyesine denk geliyor. Yeni bir yükseliş için 240 dolarlık direncin üzerinde başarılı bir mola gerekiyor. Yükseliş yönünde ana direnç hala 250 dolar ve 255 dolar.

İlk büyük destek 230 dolar. Ana yükseliş trend desteği, son birkaç gün içinde güçlü bir direnç olarak hareket eden 220 dolar. Ethereum 220 dolarlık desteğin üzerinde kalmayı başaramazsa, yakın vadede 205 dolar ve 200 dolarlık destek seviyelerine doğru daha büyük düşüş riski ile karşılaşabilir.

Teknik göstergeler

  • Saatlik MACD – ETH / USD için MACD yükseliş bölgesinde ivme kaybediyor.
  • Saatlik RSI – ETH / USD için RSI hala olumsuz bir önyargı ile 50 seviyesinin çok altında.
  • Büyük Destek Seviyesi – 230 dolar
  • Büyük Direnç Seviyesi: 240 dolar

Diğer kripto para analizleri için enkriptohaber.com/analizsayfamızı görüntüleyebilirsiniz.

Sitemizde paylaşılan analiz bilgileri bilgilendirme amacı taşıyıp, yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Tüm haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu