Bitcoin Haberleri

10 Yıl Sonra Bitcoin Balinası Harekete Geçti!

Bitcoin ve altcoinler ayılarla mücadele etmeye devam ederken, 10 yıllık bir sürenin ardından BTC balinası hesaplarını hareket ettirmeye başladı.

Blockchain.com’daki zincir üstü verilere göre, 1000 Bitcoin Salı gecesi geç saatlerde oluşturulan 20 farklı adresten yeni bir adrese taşındı. Adresler, her biri 50 BTC bulunan Ağustos, Eylül ve Ekim 2010’da oluşturulmuş. 

Salı günü oluşturulan yeni adres Bitcoinleri aldıktan sonra, Çarşamba günü erken saatlerde oluşturulan 54 farklı adrese aktarıldı. 53 adrese 15 Bitcoin1 adrese 200 Bitcoin ve 1 adrese 4.99 toplam 1.000 BTC gönderildi. 

Belki de bu gelişme ile ilgili ilginç olan, son zamanlarda aktarılan 1000 Bitcoin’in 2010’un üçüncü çeyreğinde sadece 68.2 $ değerinde olması.

İşlemler sırasında, Bitcoin yaklaşık 7.800 $’dan işlem görüyordu, bu da sahibinin BTC‘yi yaklaşık 7.8 Milyon $ değerinde hareket ettirdiği anlamına geliyor. Bununla birlikte, fiyatın o zamandan beri Bitcoinlerin aktarılmasından hemen sonra önemli ölçüde hareket ettiğini de belirtmek gerekiyor. Tabii ki, satılıp satılmadığı belli değil, ancak Bitcoin şu anda 6.100 $ civarında işlem görüyor ve gün içinde 5.550 $‘a kadar düştü.  

BTC’nin % 42’si Taşınmadı

Cüzdanın sahibi bilinmese de, erken Bitcoin yatırımcısının bu kadar uzun bir süre sonra fonlarını hareket ettirdiğini görmek şaşırtıcı. 2009-2011 yılları arasında cüzdan yaratan birçok kişinin anahtarlarına erişimi kaybettiği yönündeki yaygın söylemi ortadan kaldırıyor. 

Bu arada, Coinmetrics’in 3 Mart 2020 tarihli raporunda, dolaşımdaki toplam Bitcoin‘in yaklaşık % 42‘sinin 1 Mart’tan itibaren en az 2 yıl boyunca işlem görmediğini gösteriyor. Bu gelişme 2017’nin ortalarında olanlara benzer ve el değmemiş Bitcoin miktarı o zamandan bu yana % 42‘yi geçmedi. 

Son zamanlarda yapılan bir ankette ise, yatırımcıların BTC‘lerine uzun bir süre tutmaya istekli olduklarını gösterirken, çoğunluk, Bitcoin fiyatı 100.000 $‘a ulaşırsa satacağını söylüyor.

Tüm haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu