Bitcoin HaberleriManşet

2017’de Alınan BTC’ler Sessizliğini Koruyor

Veriler, Bitcoin sahiplerinin güçlü ellere sahip olduklarını kanıtlıyor ve yaklaşık 1.6 Milyar Dolar değerinde 220.000 BTC‘nin 2017 Kasım ayında alındığından bu yana hareket etmediğini gösteriyor.

CryptoCompare verileri, 2017 yılının Kasım ayında Bitcoin fiyatının adet  başına yaklaşık 7.000$ ile 11.000$ aralığından alındığını gösteriyor. Veriler, aynı zamanda, Bitcoin’in dolaşımdaki arzının %59’unun son 12 ayda hareket etmediğini belirten araştırma şirketi Delphi Digital’den geliyor. Ticaret faaliyeti Ekim ayının sonunda yükseldi, ancak ticaret hacimleri Kasım ayı sonuna doğru  geriledi

Delphi Digital’ın analistleri’ne göre:

“Azalan hacim, Haziran ayındaki yüksek seviyeden bu yana trend oldu. Bu da alana giren yeni paranın düşüşünün bir belirtisi.”

Bitcoin’in aylık işlem hacmi, spot fiat döviz piyasalarından gelen büyük düşüşle birlikte, büyük kripto para borsalarında %9.4 oranında  düştü. Şirket, OKEX, Huobi ve Binance gibi borsaların içeriye giren Bitcoin’in çoğunu çektiğini ve alanın en iyi ticaret platformları olarak konumlarını koruduğunu belirtti.

Bitcoin’in mevcut düşüş eğilimini rezerve etmesi için Delphi Digital’in analistleri, yatırımcılar arasında yenilenen coşkunun gerekli olduğuna dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu