Bitcoin Haberleri

Alman Bankaları 2020’den İtibaren Bitcoin’i Saklayabilir

Çoğu ülke kripto para birimlerini anlamak ve düzenlemek için mücadele ederken, Almanya gerçekte onları genel halkla tanıştırabilir. Ülkede önerilen yeni bir tasarı, müşterilerin Bitcoin ve diğer dijital varlıkları doğrudan bankalarda saklayabilmeleri gerektiğini gösteriyor.

Almanya kripto para biriminin kabul edilmesine öncülük ediyor olabilir. Son zamanlarda yayınlanan bir raporda, ülkenin kripto para cinsinden yatırımcılara fayda sağlamak için yeni kurallar koymak istediğini gösteriyor. 2020 itibariyle, Alman bankalarının müşterileri için başka bir özellik daha ekleyeceği bildiriliyor (Bitcoin ve diğer dijital varlıkların depolanması).

Finansal kurumlar, kripto para birimlerinin geleneksel varlıklarla benzer şekilde kullanılmasına izin vereceklerini iddia edeceklerdir. Müşteriler hala hisse senetleri ve bonolar gibi menkul kıymetleri işletebileceklerdir. Ek olarak, çevrimiçi bankacılık kullanırken, müşterilerin aynı zamanda fiat parayla yaptıkları gibi dijitan varlıklarını da kullanacakları bildiriliyor.

Rapora göre, bu tasarı bir öncekinin daha yeni bir sürümüdür ve esas olarak kara para aklama planlarını azaltmaya çalışıyorlar. Doğal olarak, böyle potansiyel olarak etkili bir hamle zıt görüşlerden adil bir pay aldı.

Bir danışmanlık şirketinin başkanı olan Sven Hildebrandt, ülkenin yeni bir kripto cenneti olabileceğini ve kripto varlıklarının düzenlenmesinde “öncü rol” oynadığını söyleyerek bu yeni tasarıdan memnun görünüyor.

BdB bankacılık birliği de olumlu geribildirim verdi. Yetkililer, bankacılık kurumlarının varlıkların korunmasında deneyim sahibi olması nedeniyle bunun doğru yönde bir hareket olduğunu söyledi. Kripto para birimlerinin bankacılığa depolanması, yatırımcıları koruyabilir ve ayrıca sistemdeki düzenlemeler nedeniyle kara para aklama ve terör finansmanını önleyebilir.

Ancak, herkes böyle bir pozitif düşünce göstermedi. Raporda Baden Württemberg tüketici merkezinden gelen eleştiriler ortaya çıktı. Görünüşe göre, finansal uzman Niels Nauhauser, bankaların yeni müşteriler ararken ve portföylerine kripto para birimleri eklerken fazla agresif olduklarını ve zararlarına zarar verebileceğini düşünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu