Bitcoin HaberleriSon Dakika

Alman Bankaları Onayı Aldı!

Gelecek yıl Alman bankaları, dördüncü AB kara para aklama direktifinin yürürlüğe girmesinden sonra Bitcoin gibi kripto para birimlerini yönetebilecekler. Alman parlamentosu Federal Meclis’te kabul edilen yönerge, ülkedeki bankaların üçüncü taraf gözaltı hizmetlerine güvenmek yerine kripto para birimi saklama görevlisi olarak hareket etmelerini sağlıyor.

2020 yılından itibaren Almanya bankacılık kurumları müşterileri için kripto para birimlerini yönetebilecek. Yeni yürürlüğe giren yasaya göre, Almanya’daki bankalar Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum (ETH) gibi dijital varlıkları alabilir, saklayabilir ve satabilir. 2015/849 sayılı Yönerge, Avrupa Parlamentosu ve Alman siyasetçiler tarafından yayınlanan düzenleyici bir yaklaşımdır. Dördüncü AB kara para aklama yönergesi, “elektronik para ürünlerinin giderek banka hesaplarının yerine geçeceği düşünülüyor” gerçeğinin altını çiziyor.

2020’de Alman bankaları tahviller, hisse senetleri ve geleneksel hisse senetleri ile birlikte kripto para birimi çözümleri sunabilecekler. Bankaların dijital varlık gözetim hizmetleri sunmak için bir lisans almaları gerekiyor. Danışmanlık şirketi DLC’nin yöneticisi Sven Hildebrandt, girişimin Almanya’yı oyunun önüne koyacağına inanıyor.

 Hildebrandt:

“Almanya kripto cenneti olma yolunda iyi. Alman yasaları kripto para birimleri düzenlemesinde öncü bir rol oynuyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu