Bitcoin HaberleriManşet

Analist: Bitcoin 100.000 dolar yolculuğuna başladı

Kripto para analisti Credible Crypto, Bitcoin‘in 900 günlük düzeltmesinin bittiğini ve yeni bir ralliye başlayacağını öngörüyor. Analist, Bitcoin‘in tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşmesinden bu yana geçen süreyi “büyük bir yeniden birikim aşaması” olarak adlandırıyor.

Credible Crypto‘ya göre, son 900 gün içinde, Bitcoin‘in tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşmesi, sona eren bir aşamanın bir parçası. Analist bu aşamayı “büyük yeniden birikim” olarak adlandırdı ve aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi çökmekte olan bir konsolidasyon yapısının bir parçası. Analiste göre Bitcoin yakın zamanda 100.000 dolar yolculuğuna başlayacak.

Öte yandan Ethereum, Ripple ve Litecoin gibi altcoin‘lerin düşüş eğilimi göstermesini bekliyor. BTC tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmayı başardığında, altcoin‘ler Bitcoin‘i takip edecek.

Ancak, analist 2021 yılına kadar tüm zamanların en yüksek seviyelerini bekliyor. Credible Crypto‘nun tahmini, Bitcoin‘in gelecek yıl tüm zamanların en yüksek seviyesini aştığını gösteren diğer yükseliş tahminleriyle aynı doğrultuda. Bitcoin boğası ve yatırımcı Mike Novogratz, BTC fiyatının yıl sonundan önce çift haneli seviyeye dönmesini bekliyor. Bu büyük ölçüde ABD Federal Rezervinin enflasyonist politikasından kaynaklanıyor.

Bitcoin, Paul Tudor Jones gibi efsanevi yatırımcıların ve Grayscale gibi kurumların dikkatini çekmeyi başardı. Yatırım firması Bitcoin halving’in gerçekleşmesinden bu yana rezervlerini yaklaşık %150 oranında artırarak 18.900‘den fazla BTC satın aldı (halving’den sonra yaklaşık 12.337 BTC çıkarıldı).

Diğer Bitcoin haberleri için enkriptohaber.com/bitcoin sayfamızı görüntüleyebilirsiniz.

Tüm haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı