Bitcoin Haberleri

Bakkt, Bitcoin ve Vadeli İşlemler İçin İlk Adımı Attı

Kıtalararası borsanın (ICE) Bitcoin vadeli işlemler platformu Bakkt, nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlemleri ve aylık ödeme opsiyonlarını piyasaya sürdüğünü duyurdu. Geçtiğimiz hafta boyunca platformun üzerinde artan bir hacim görülüyor. Bu durum daha fazla kurumsal katılımın sinyalini veriyor.

Bakkt’ın Nakit Hesaplı Vadeli İşlem Sözleşmesi

Bakkt’ın COO’su Adam White tarafından yayımlanan resmi açıklamaya göre, nakit hesaplı vadeli işlem sözleşmesini imzaladı. Bakkt şimdiye dek yalnızca fiziksel olarak teslim edilmiş Bitcoin vadeli işlemler sunuyordu. Nakit hesaplı vadeli işlemler sözleşmesiyle beraber kullanıcılar ikincisiyle alım satım yaparken vade bitiminin sonunda nakit yerine Bitcoin alacaklar.

Yeni sözleşme Singapur’da geçerli olacak. Bu özel sözleşmenin Bakkt’ın kalite test ürünün uzlaşma fiyatını artırdığını da belirtmek gerekir.


Bakkt’ın Düzenlenmiş Aylık Bitcoin Seçenekleri

Platform tarafından desteklenen diğer bir ürün ise aylık Bitcoin seçenekleri. İlginçtir ki, bu Bitcoin için ABD’deki Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından düzenlenen vadeli işlem sözleşmesindeki ilk seçenek.
Bu seçenek vade bitiminden iki gün önce ayarlanır. Ek olarak, fiyat keşfi federal düzenlemeli bir pazarda gerçekleşir ve Bitcoin’in henüz düzenlenmemiş ikinci el pazarına maruz kalmaz.

Bakkt’ın hacmi sürekli artıyor ve artmaya devam edecek gibi görünüyor.

Platformun ürünleri kurumsal yatırımcılara yönelik. Bu durum kurumsal yatırımcıların bu alana ilgilerinin giderek arttığının bir sinyali olabilir.
Tabii ki, Bakkt’ın nakit olarak ödenen Bitcoin vadeli işlemleri söz konusu olduğunda ciddi bir rekabetin olacağını da not etmek önemlidir, çünkü şu an CME Group’un ürünleri Bakkt’ın ürünlerinden çok daha yüksek tutarlar elde ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu