Bitcoin HaberleriBlockchain HaberleriDiğerleriAltcoin HaberleriSon Dakika

C.Zhao: ”Türkiye’nin Blockchain ve Kriptoda önemli rolü var”

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Türkiye’nin Blockchain ve kripto para birimi alanlarında çok önemli bir rolü olduğuna inanıyor. Ayrıca, bu rolün ülkenin finansal teknolojilere liderlik etmesi için gerçekten iyi bir şans verdiğini de belirtti.

Binance CEO’su CZ, Türkiye’nin bu alanlarda en aktif pazarlardan biri olduğunu ve yarının finans dünyasında çok önemli olacağını belirtti.

Daha önce de belirtildiği gibi, Türkiye merkez bankası destekli dijital para birimini bir sonraki yılın sonuna kadar piyasaya sürmeyi planlıyor. Yetkililere göre, ülkenin kripto para biriminin temel amacı, ülke ekonomisini artırmaya yardımcı olacak ve İstanbul’un çekici bir küresel finans merkezi olma hedefini destekleyen güçlü bir kurumsal yapıya sahip finansal sektör oluşturmak.

CZ ayrıca Çin’in Blockchain teknoloji gelişimini artırmak istediğini ancak kripto para birimlerini teşvik etmekle ilgilenmediklerini belirtti. Daha önce, Çin Cumhurbaşkanı Blockchain teknolojisini onayladı ve ülkeden bu alanda liderlik yapmasını istedi. Uzmanlar, Başkan’ın sözlerinin Bitcoin fiyatındaki yükselişe neden olduğuna inanıyor. Daha önce de belirtildiği gibi, Çin’in merkez bankası ülkedeki kripto para birimiyle ilgili işletmeler üzerinde bir baskı olduğunu duyurdu.

Binance CEO’su ayrıca, gelecekte tüm kağıt paraların Blockchain tabanlı dijital para birimleri ile değiştirileceğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu