Bitcoin HaberleriManşet

Binance’da BTC ticareti tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Binance Referans Link

Hem toplam ticaret hacmi hem de vadeli işlemlere olan açık pozisyon sayısı, Bitcoin‘in devam eden boğa koşusunun ortasında yükseldi.

Bitcoin ticaret hacmi, kripto borsası Binance‘de rekor seviyelere yükseldi. Dahası, Bitcoin vadeli işlemlerinin açık pozisyon sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 1,1 milyar dolara ulaştı.

Bitcoin‘in fiyatı, devam eden bu boğa koşusu sırasında rahatça 18.000 $ ‘ın üzerine çıktı ve sonuç olarak, hem ticaret hacmi hem de vadeli işlemlerin açık pozisyon sayısı, kripto para biriminin yükselen ivmesinden faydalandı.

Alınan verilere göre, kripto günlük işlem hacmi tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi ve Bitcoin’in 2017’nin sonları ile 2018’in başları arasındaki en büyük boğa koşusu sırasında belirlenen önceki zirveleri aştı.

Yukarıdaki verilerin gösterdiği gibi, Bitcoin ticaret hacmi son üç yılda, en son bu yılın yazında olmak üzere birkaç artış yaşadı.

Ancak şimdi, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi ile flört ederken, Binance’ın Amerikalı kullanıcılarına borsadan ayrılmaları için 14 gün önceden bildirimde bulunma kararı, birçok Binance kullanıcısı Bitcoin’lerini bir kerede geri çekmek için varlıklarını konsolide ediyor olabilir. Bu, borsadaki işlem hacmindeki en son yükselişe katkıda bulunmuş olabilir.

Ancak bu, Bitcoin vadeli işlemlerinde tipik olarak bir Bitcoin boğa koşusu ile çakışan artışı açıklamak için yeterli değil.

Bitcoin vadeli işlemleri

Bitcoin vadeli işlemleri, esasen bir traderı belirli bir miktar Bitcoin’i belirli bir zamanda ve fiyatta almaya veya satmaya zorlayan anlaşmalardır ve şimdi her zaman en yüksek seviyedeler.

Glassnode tarafından yayınlanan verilere göre, Binance üzerinde vadeli işlemler açık pozisyon sayısı şu anda 1,1 milyar doların üzerinde.

Dahası, vadeli işlemler açık pozisyon sayısı geçen hafta boyunca yükseliş gösterdi ve yaklaşık 700 milyon dolarlık bir pozisyondan tüm zamanların en yüksek seviyesine düzenli olarak yükseldi.

Yaklaşık 1,1 milyar dolarlık bir paya sahip olan Binance, 4,1 milyar dolar olan Bitcoin vadeli işlemler piyasasının değerinin yaklaşık dörtte birini elinde tutuyor. Bu pazarın diğer önemli payları, her biri 1,1 milyar dolar ve 700 milyon dolarlık pazarla ByBit ve BitMEX.

Ticaret hacmi gibi, Bitcoin vadeli işlemleri de fiyat değişikliklerinden yararlanıyor. Tipik olarak, vadeli işlemler piyasa ilgisinin iyi bir göstergesi çünkü fiyat artışları üzerine spekülasyon yapmak için kullanılırlar. Dolayısıyla, bu fiyatlarla ilgi görmeleri şaşırtıcı değil.

Bitcoin haberleri ile ilgili en güncel içeriklere ulaşmak ister misiniz? >>> Hemen enkriptohaber.com/bitcoin sayfamızı ziyaret edin, gelişmeleri kaçırmayın!
Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen Telegram, Instagram, Facebook, Twitter, YouTube hesaplarımızı takip edip bildirimleri açın gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu