Bitcoin HaberleriManşet

BTC büyük satış baskısı altında 9.000 doların altına düştü

Dün, Bitcoin 8.000 dolar sınırını aştıktan ve hatta bu sabah 9.000 dolarlık direnci kırdıktan sonra düştü. 8.800 dolara ulaşmak için birkaç saat içinde 600 dolar düştü ve şu anda 8.860 dolardan işlem görüyor.

Fiyat çılgınca dalgalanıyor, ancak kripto para birimi son 24 saatte hala %9 civarında yükseliş gösteriyor.

Dünden bu yana, Bitcoin 7.800 dolarlık düşük bir seviyeden bu sabahın başlarında 9.460 dolara kadar yükseldi. Bu da zirveye kadar %23’lük bir artışı temsil ediyor. Bu süre zarfında, popüler borsalardaki Bitcoin ticaret hacimleri hızla arttı, dünün değerlerini ikiye katlayarak BTC‘de her gün 72 milyar dolara ulaştı ve bugün hala büyüyor.

Faaliyetteki bu ani artış, en az bir popüler kripto para borsası çöküşü yaşarken, CME’deki Bitcoin vadeli işlemlerine olan açık faiz, ayın başından bu yana üç kattan fazla arttı ve piyasaya olan ilgide bir artışı gösterdi.

Genel olarak, bu büyüme, Bitcoin‘in Mart ayının ilk yarısındaki çökme sonucu kaybedilen tüm değerleri kurtardığını gördü. Kripto para birimi şu anda yıl için %23’den fazla yükseldi ve 2020’de şimdiye kadarki en iyi performans gösteren finansal araçlardan biri oldu. Buna karşılık, popüler ABD hisse senedi endeksleri S&P 500 ve Dow Jones hala %9.8 ve %14.7 ve Altın spot fiyatı %13.2 arttı.

Bugün geri çekilen sadece Bitcoin değil. Bütün büyük kripto para birimleri dün güçlü bir yükseliş ivmesi gördükten sonra geri çekildi. Şimdi, Ethereum (ETH) 212.90 dolara kadar düştü ve XRP son 24 saatte 0.235 dolardan 0.221 dolara kadar düştü.

Tüm haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı