Bitcoin HaberleriManşet

Bitcoin fiyatı zayıfladı: Düşüş mü geliyor?

Binance Referans Link

Bitcoin 9.800 dolarlık seviyeden geri döndü ve şu anda 9.600 dolar seviyesinden işlem görüyor. Analistler, önümüzdeki günlerde fiyat hareketlerinin Bitcoin‘in 10.000 doları geçip geçmeyeceğini veya 8.000 dolara kadar bir düzeltme yapıp yapmayacağını belirleyeceğini açıkladılar.

Deneyimli analist Josh Rager, Bitcoin‘in sıkı bir fiyat aralığında olduğunu ve hafta sonu için yukarı veya aşağı hareket beklemiyor. Bu seviye yeni desteği temsil ettiğinden, Bitcoin‘in haftalık grafikte 9.600 doların üzerine çıkmasının önemli olduğunu belirtti.

Analist Teddy, Bitcoin‘in yeni bir yükseliş trendine başlayıp başlamayacağına veya 8.000 dolar seviyesine keskin bir düzeltme başlatabileceğine karar verecek bir dönüm noktasında olduğunu açıkladı. Ayrıca Bitcoin‘in hafta sonu kapanışının önümüzdeki günler ve haftalar için hangi yöne gideceğini belirleyeceğine inanıyor.

Big Chonis Trading, BigCheds ile birlikte kısa bir videoda, Bitcoin‘in haftalık grafikte önemli bir düzeltmeyi ve dolayısıyla aşağı doğru hareketi önlemek için 9.600 dolarlık önemli seviyeyi tutması gerektiğini açıkladılar. Ayrıca, yatırımcıları oynaklığa karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyorlar.

Veri analisti şirketi Arcance Research, yatırımcıların Bitcoin’in geleceğinden emin olduklarını, ancak trader’ların ve yatırımcıların dikkat etmeleri gerektiğini söyledi. Şirket, birçok yatırımcının sabırsız olduğunu ve kısa sürede büyük karlar elde etmek istediğini belirtti. Bu aynı zamanda artan Korku ve Açgözlülük Endeksi ne de yansıdı.

”Korku ve Açgözlülük Endeksi son zamanlarda tarafsız ve açgözlü arasında değişiyor. Açgözlü dönemler kısa ömürlü ve yatırımcıların nihayet nötr durumun üzerinde istikrar kazanıp dengeleyemeyeceğini izlemesi gerekiyor.”

Çin merkez bankasının eski çalışanı Bitcoin’i övdü

Çin Halk Bankası eski başkan yardımcısı Wu Xiaoling, Bitcoin‘i övdü ve şimdiye kadar Blockchain teknolojisinin en büyük ticari başarısı olarak nitelendirdi.

Wu Xiaoling:

”Bitcoin, Blockchain teknolojisinin en başarılı ticari uygulaması. Özel bir para birimi olan Bitcoin, piyasa tabanına sahip, ancak özel para birimi alanıyla da sınırlı.”

Bitcoin 9.800 doları geçemedi ve son 24 saatte 9.550 dolara kadar düştü. Haberimizin hazırlandığı sırada yüzde 1.16 düşüşle 9.688 dolardan işlen görüyor. Piyasa değeri 179 milyar dolardan 178 milyar dolara düştü.

Diğer Bitcoin haberleri için enkriptohaber.com/bitcoin sayfamızı görüntüleyebilirsiniz.

Tüm haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu