Bitcoin HaberleriManşet

Bitcoin Hazırlık Mı Yapıyor?

Kripto para piyasası şu anda genel ilgi açısından oldukça sıkıntılı. Piyasalar bu yılın ikinci yarısında % 50 oranında düştü ve ilginin azaldığı görülüyor. Google arama sonuşları bunun en iyi göstergesi ve Bitcoin halving her geçen gün daha fazla ilgi görüyor.

Geri sayıma göre, Bitcoin halving etkinliğine sadece 160 gün kaldı. Bu dört yılda bir olan etkinlik, blok ödülünü 12.5‘ten 6.25 BTC‘ye düşürecek ve arz talep dengesini artıracak. Geçmiş yıllarda, etkinliğe yaklaşırken piyasalarda olumlu hareketler ve yükselişler oldu. Bu spekülatif yapı nedeniyle ilgi artmakta ve hızlı para kazanma şansından dolayı kitlelerin odak noktası haline geliyor.

Google Trends’e göre, Bitcoin halving ilgi yaratmaya devam ediyor ve altı ay boyunca bunu yapacak.

Bitcoin fiyatı için yapılan aramalar, grafiği yansıtıyor. Bu yılın haziran ayında aramalar zirve yaptığı zaman Bitcoin fiyatı da yükseldi. Daha sonra fiyatta aramalar ile birlikte düştü. Sadece halving etkiliğine bu yılın ikinci yarısında daha fazla ilgi gösteriliyor ve bunun birçok nedeni var.

Bitcoin yılda % 3.7 enflasyon oranına sahip ancak halving’ten çıktıktan sonra bu oran % 1.8’e düşecek.

Akış stoğu, üretim ile o andaki mevcut stok arasındaki ilişki olarak tanımlanır. Halving’ten sonra bu iki katına çıkacak ve yatırımcılar için gerçekleşen kıtlık ve stoklamak açısından çok önemli olacak.

2012 ve 2016 yılındaki etkinlikleri takiben büyük bir boğa koşusu yaşandı. 2020 yılı için neden olmasın?

Farklı olan tek şey, şu an piyasaların aşırı derecede düşmesi ve BTC‘nin bu yıl en yüksek seviyesinden hala % 46 oranında düşmesi. Bu,  düşük bir fiyattan birikim niyetleri olanların daha büyük bir planının parçası olabilir.

Her iki durumda da insanlar merak ediyor ve Google aramalarında kanıtlandığı gibi daha fazla şey bilmek istiyor. Bu, BTC piyasalarını eğilimin tersine çevrilmesine yardım edecek yeni tüccarları sahneye çekebilir. Önümüzdeki birkaç ay ilginç olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu