Bitcoin HaberleriDiğerleriAltcoin Haberleri

Bitcoin’in Sıçramasına, Çin Sıkı Önlemle Karşılık Verdi

Çin’deki Bitcoin ve kripto endüstrisinin herhangi bir baskısı ile piyasa hareketleri arasındaki korelasyon dağılıyor gibi görünüyor. Ana akım medya, en son yolun anakaradaki diğer baskılara doğrudan bir cevap olduğu yönündeki fikrin gerisinde kaldı, ancak Bitcoin ve dijital varlıklar bugün başka türlü önerilerde bulunmak için kazanç sağlıyor.

Çin, sıkı önlemin ilk hazırlıklarını yapıyor.

Çinli düzenleyicilerin bir dizi uyarının ardından, beş yerel borsa SCMP’ye göre kapılarını kapattı. Merkez bankası ve finansal bekçiler, Cumhurbaşkanı Xi’nin Blockchain’i onayladığında fomo’nun büyük bir bölümünü izleyen kripto karşıtı söylemlerini artırdılar.

Raporda, Çin sosyal medya platformu Weibo’nun Binance ve Tron gibi büyük sektör oyuncuları tarafından işletilen hesapları askıya aldığını ekledi. Son kapanış ve kısıtlama dalgasının, Çin’in açık ticaretin sona ermesini emrettiği Eylül 2017’den bu yana sektördeki en büyük çöküşü temsil ettiğini belirtmeye devam etti.

Fiat rampaları sıkıştırıldı, ancak insanlar rejim sansürleri ve engellerini aşan yollara sahipler ve kripto para ticareti için OTC’ye yöneldiler. Raporda, bu seçeneklerin bile Pekin’in ağır eli tarafından kısıtlandığı ekledi.

Bitsoda, Akdex, Biss, Idax ve Btuex dahil olmak üzere daha küçük yerel borsaların Çin vatandaşlarına hizmet vermeyi durdurduğu bildirildi.

Los Angeles merkezli kripto varlık yöneticisi Arca’nın araştırma başkanı Katie Talati:

“Görünüşe göre Çin, sınırları dahilindeki diğer her şey gibi, borsalar, madenciler ve varlık verenler de dahil olmak üzere kripto pazarında daha sıkı kontrollerin olması gerektiğini düşünüyor. Ancak, Japonya ve kripto işletmeleri için sıkı ve net düzenlemelere sahip diğer yargı bölgelerine benzer bir yönde hareket ettiklerini düşünüyorum.”

Çin Halk Cumhuriyeti sınırları içindeki baskıdan endişe edenler, dijital varlıklarını daha güvenli bölgelere taşıyorlar.

Bitcoin ve kripto piyasa reaksiyonu

Kripto varlık piyasaları bugün yeniden yükselişe geçerek geri döndüklerine dair umutların artmasına yol açtı. Toplam piyasa değeri 200 milyar doların üzerinde ve Bitcoin 7.600 dolara varabilmek için yaklaşık % 5’lik bir kazanç elde etmeyi planlıyor.

Çin darbesi ilk geri çekilmeye neden olmuş olabilir, ancak endüstri de daha önce olduğu gibi etkileri azalıyor gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu