Bitcoin HaberleriSon Dakika

Bitfinex, Lightning Network Desteğini Ekledi

Hong Kong merkezli kripto para borsası Bitfinex, Bitcoin‘i benimseme ve ölçeklenebilirlik gibi sorunların önüne geçmek için Lightning Network desteğini ekledi.

Lightning Labs adlı San Francisco merkezli bir yazılım şirketi tarafından geliştirilen Lightning Network, Bitcoin’in büyümesini, benimsemesini ve ölçeklenebilirlik problemlerine çözümler sunuyor. Uzmanlar, Bitcoin‘in önünde duran ve mevcut ödeme yöntemlerine tam teşekküllü bir alternatif haline gelen tek sorun olduğunu iddia ediyorlar.

Bu yenilikçi teknoloji artık dünyanın tanınmış kripto para borsalarından biri olan Bitfinex‘ten destek buldu. Bugün platformuna Lightning Network para yatırma ve çekme özelliğini dahil edecek ve kullanıcılarının daha hızlı ve daha ucuz işlem yapmalarını sağlayacak.

Entegrasyon hakkında yorum yapan Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoino, firmanın son iki aydır Lightning Network‘ün kuruluşuna yönelik olarak çalıştığını doğruladı.

 Paolo Ardoino:

‘’Herhangi bir risk türünü azaltmak ve Bitcoin’i güvenli ve güvenilir bir ortamda benimsemeyi arttırmak için birçok katman ekledik.’’

Ayrıca Lightning Network‘ün, ikinci katman çözümü ile kripto para birimi alanındaki yeniliklere öncülük ettiğini, böylece kripto para birimiyle ilgili işletmeleri daha rekabetçi ve gelişmiş hale getirdiğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu