Bitcoin HaberleriSon Dakika

BitMEX Sigorta Fonu Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Yükseldi

BitMEX sigorta fonu 24 Kasım itibariyle 32.800’den fazla BTC’ye sahiptir. Bitcoin başına 6.600 dolar olan 216 milyon dolar değerindedir. Ağustos ayındaki 31.000 BTC’den gelen hafif artış, sigorta fonunu tüm zamanların en yüksek değerine itti ve türev borsalarının sigorta fonundaki % 80’in üzerinde bir artış sağladı.

BitMEX sigorta fonu, yerine getirilmeyen tasfiye emirlerinin anında ödenmesine olanak sağlayan borsadan tahsilattır. Kripto türevlerinin değişimi, kaldıraçlı işlemlerinin platformda tasfiye edilmesinden hemen sonra negatif dengeye sahip tüccarların derhal ödemelerini gerektirmez.

İşte değişim sigortası fonunun devreye girdiği yer, sigorta fonu, kazancının alım satım işlemlerini anında yapmak için kârı tüccara ödenmesini sağlamak için kullanılır. Tasfiye (negatif) tüccar ödediğinde, para fona geri gönderilir. Ödenmezse, sigorta fonu tüm kârların ödenmesini sağlamada rol oynayacaktır.

24 Kasım itibariyle 32.811 BTC olan 2019’da BitMEX sigorta fonunda yaşanan sağlam kazanımlar, sigorta fonunun ATH’yi geçtiğine ve bu rakamın, harcanacak toplam BTC’nin % 0.156’sını temsil ettiğine tanık oldu. Rakam, dolaşımdaki toplam BTC’nin % 0,18’ini temsil eder ve türev piyasasının kriptokratik alandaki gücünü gösterir.

Fon, 2019’da 20.700 BTC’den biraz daha yüksek bir oranla başladı ve o zamandan beri % 84’ün üzerinde bir büyüme gördü. Sigorta fonunda depolanan BTC’deki sürekli büyümeye rağmen, fon ağustos ayında yaklaşık 311 milyon ABD dolarından 216 milyon ABD doları değerine düştüğünde değer açısından bir düşüş gördü.

25 Kasım’da, BitMEX’te şu ana kadar 60 milyon dolar değerinde XBT sözleşmesi tasfiye edildi. Tasfiyelerin büyük bir kısmını 56,9 milyon dolar ve 2,2 milyon dolarlık kısa pozisyonları kapattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu