Bitcoin HaberleriManşetSon Dakika

Bloomberg Yeni Bitcoin Tahminini Paylaştı

Bloomberg’in yeni yayınladığı bir araştırmada, Bitcoin için 2020‘ye doğru olumlu bir tablo çizdi. Bir numaralı kripto para biriminin yakında 10.000 Dolar’a kadar yükseleceğini ve altınla benzer bir grafik izlediği öngörüldü.

10.000 Dolar, Bitcoin için her zaman kritik bir fiyat noktası oldu, özellikle de Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 Doları’ın yarı noktası olduğuna dikkat edin. Bloomberg araştırma raporuna göre, bu seviyeye yakında tekrar ulaşılacak.

“Olgunlaşma süreci, özellikle oynaklık azaldıkça devam etmeli. Altın gibi, Bitcoin ayı piyasasını geri çekerken, kardeşlerinin (altkoin) aşağı yönlü hareketlerini artırdığı görülüyor […] Bitcoin için 6.500 Dolar‘ı iyi bir destek olarak görüyoruz ve 2020‘de 10.000 Dolar‘ı ilk direnç olarak görüyoruz.”

Rapora göre ilginç bir şekilde tartışmalı stabil koin Tether, önümüzdeki yıllarda Bitcoin‘in ilerlemesinde büyük rol oynayacak. Bunun nedeni, Tether‘in para birimi olarak kullanılması nedeniyle piyasadaki en yüksek günlük hacme sahip olması.

Bloomberg Bitcoin‘i altına eşdeğer tek kripto para olarak gördüğünden, Tether’in ilerlemesi, Bitcoin’in gelecekteki büyümesini desteklemeli. Bitcoin‘in ne yapacağını tahmin etmek imkansız, ancak genel duygular ve tahminler olumlu. Madencilik ödülünün yarıya indirilmesi, daha fazla benimsenmesi ve Bloomberg tarafından gündeme getirilen bu küçük göstergelerin tümü, 2020‘de iyileşme olacağına işaret ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu