Bitcoin Haberleri

Coinbase CEO’su: Bitcoin, Böyle Anlar İçin Geliştirildi

Binance Referans Link

Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase, Covid-19 salgını sırasında çalışanlarını, şirketin stratejisi hakkında bilgilendirmek için sanal personel toplantısı düzenledi.

Oturum sırasında Coinbase CEO‘su Brian Armstrong, Bitcoin‘in dünyanın karşılaştığı kriz durumları için yapıldığını söyledi.

Brian Armstrong:

“Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i oluşturmasındaki ana düşünce, daha dayanıklı, yeni bir finansal sistem kurmaktı. İyi haber şu ki, Bitcoin bunun için üretildi. Bitcoin inanılmaz, küresel, enflasyon kanıtı, dijital. İnsanların şu anda ihtiyacı olan para.”

Armstrong, ABD ve dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin, pandemiden kaynaklı ekonomik serpinti ile mücadele etmek için ülkelerin ilgili para arzlarını teşvik paketleri ve kurtarmalarla büyük bir şekilde genişletme sürecinde olduklarını belirtti.

Brian Armstrong:

“Ekonominin hemen hemen her sektörü gerçekten mücadele ediyor. Üretim yapan insanlar, sosyal mesafeyi alamıyorlarsa fabrikalara girmek istemiyorlar ve perakendecilik bitti. Seyahat gerçekten mücadele ediyor. Hatta bu yatırım bankalarının bazılarının kurtarılması gerektiğini bile görebiliriz, bu nedenle bir teknoloji şirketi olarak çalışmaya devam edebildiğimiz için inanılmaz derecede şanslıyız. Çünkü, ekonominin hemen hemen her sektörü gerçekten mücadele ediyor.

Peki bu aslında pratikte ne anlama geliyor? Ekosisteme bir miktar daha fazla para koyduğunuzda ve üretim yavaşlamaları nedeniyle malların sayısı gerçekten artmadığında, zamanla daha yüksek fiyatlar olacak demektir. Temelde enflasyon olacak. Ve bu olduğunda, insanlar enflasyona dayanıklı, temelde kendilerini kıtlığı garanti eden alternatif yatırımlar aramaya çalışırlar. Bu, Bitcoin ve aynı zamanda enflasyona karşı koruma sağlayan diğer varlık sınıfları, emlak ve benzeri şeyler için harika bir durum.”

Armstrong, kripto para durumunu internetin ilk günleriyle karşılaştırdı. Ayrıca, şirketin her kişi ve iş için ekonomik özgürlük sağlama vizyonunu paylaştı.

Brian Armstrong:

“Kripto para tüm bu büyüyen ağrıları yaşıyor. Daha ölçeklenebilir olması gerekiyor. Ortalama insanlar için daha kullanışlı hale gelmesi gerekiyor ve bu şekilde 100 milyon ve milyar kişi olacak. Coinbase’in gerçekten sağladığı altyapı bu.

Ekonomik özgürlük herkes için sağlam para demek. Mülkiyet hakları demek. Serbest ticaret demek. Çalışmak istediğiniz şirkette işe gidebileceğiniz, başlamak istediğiniz şirkete başlayabileceğiniz anlamına gelir.

Tüm dünyadaki insanlar için ekonomik özgürlük yaratan daha açık bir finansal sistem kurmak için tarihin bu eşsiz anında kripto para birimini kullanacağız.”

Coinbase, üç geniş adım uygulayarak küresel finansta bir sonraki aşamaya geçmeyi planlıyor;

  • Daha fazla kripto yatırımını mümkün kılmak
  • Kripto para ekonomisini bağlamak, Initally Coinbase hesap sahiplerine çeşitli ödeme ve ticaret ürünleri sunmak
  • Kripto para gelişimini destekleyerek büyük ölçüde ekonomi yaratmak.

Bununla birlikte, coronavirüs patlamasından kaynaklanan tüm hızlı değişiklikler ve kargaşa nedeniyle Armstrong, acil beklentilerin hafifletilmesi gerektiğini söyledi.

“Yeni bir üst düzey öncelik var, siz ve aileniz kendinizi güvenli hale getirmeye öncelik vermelisiniz. Bu bir numaralı öncelik. Ayrıca, tüm bunlar sırasında işimizi her zamanki gibi devam ettirebileceğimizden emin olmalıyız. 2020 yılındaki hedeflerimizden bazıları, bu yeni gerçeklik göz önüne alındığında, bazılarını tekrar gözden geçirmemiz gerekebilir.”

Tüm haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu