Bitcoin HaberleriManşet

Dünyanın ilk Bitcoin ETF’si yıl sonunda piyasaya sürülecek

Brezilyalı fon yöneticisi Hashdex, yıl sonunda Nasdaq ile işbirliği içinde dünyanın ilk düzenlenmiş Bitcoin ETF‘sini başlatacak. Hashdex, 18 Eylül’de başvurunun Nasdaq tarafından onaylandığını duyurdu.

Bir Bitcoin ETF’si, büyük sermaye rezervlerine sahip yeni yatırımcıları piyasaya çekmek ve böylece piyasaya yeni para girmesi için kripto pazarında uzun zamandır bekleniyordu. Bugüne kadar, tüm Bitcoin ETF başvuruları, kripto para pazarının henüz olgunlaşmadığı gerekçesiyle SEC tarafından reddedildi. Bununla birlikte, Brezilya’dan bir fon yöneticisi şimdi bir atılım gerçekleştirdi.

Hashdex ve Nasdaq, yıl sonuna kadar Bitcoin ETF’yi piyasaya sürecek

Bir rapora göre, Brezilyalı fon yöneticisi Hashdex, Bitcoin ETF’nin başlatılmasını onaylayan Nasdaq ile bir anlaşma imzaladı. Hashdex Nasdaq Crypto Index için onay 18 Eylül’de verildi. ETF, Bermuda Dtock Borsası’nda işlem yapmak üzere 3 milyon E Sınıfı hisseyi piyasaya sürecek.

Yerel haber kuruluşu Infomoney, fonun bu yılın sonuna kadar piyasaya sürülmesi ve ticarete hazır olması gerektiğini söyledi. Hashdex, kripto dostu olduğu düşünülen yasal çerçeve nedeniyle Bermuda’yı seçti. Rapora göre, metodoloji ve tam işleyiş hakkında daha fazla bilgi resmi lansman gününe kadar yayınlanmayacak.

Hashdex CEO’su Marcelo Sampaio, bu adımın kurumsal yatırımcıların kripto pazarına ilgisinin bugün artmaya devam ettiğinin bir başka kanıtı olduğunu açıkladı. Nasdaq, dünya çapındaki ilk Bitcoin ETF’si onaylandığı için pazarda büyük güven gösteriyor.

Brezilyalı haber dergisi Oglobo’ya göre, yeni finansal ürün, bağımsız varlık fonları, emeklilik fonları ve bağış fonları gibi küresel kurumsal yatırımcıların sermayelerini kripto pazarına yatırmanın yolunu açıyor.

Hashdex, Ipanemda merkezli ve 2018 yılında Marcelo ve Bruno Caratori tarafından kuruldu. Hashdex şu anda, üçü Brezilya’da listelenen 4 fona bölünmüş yaklaşık 46.4 milyon dolarlık varlıkları yönetiyor. Bunlara kripto fonları da dahil ve bu nedenle Hashdex sektörde geniş deneyime sahip. Hasdex’in kripto varlıklarını depolayacak olan saklama ortakları Vo1t, Kingdom Trust ve Xapo’dur.

Bitcoin haberleri ile ilgili en güncel içeriklere ulaşmak ister misiniz?>>> Hemen enkriptohaber.com/bitcoin sayfamızı ziyaret edin, gelişmeleri kaçırmayın!
Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen Telegram, Instagram, Facebook, Twitter, YouTube hesaplarımızı takip edip bildirimleri açın gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu