Bitcoin HaberleriBlockchain HaberleriDiğerleriAltcoin HaberleriSon Dakika

Eski PBoC Valisi: Çin Perakende Sistem Tabanlı CBDC’yi Uygulayacak

Çin, bir süredir merkezi destekli dijital para birimi üzerinde çalışmakta ve diğer kripto para birimlerine karşı uzak durmaktadır. Ülke, 26 Kasım’dan sonra tekrar haberlerde yer aldı, Çin Halk Bankası eski başkanı (PBoC) ve Çin Finans Birliği Başkanı Zhou Xiaochuan, Çin’in eski yolu izlemeye ve dijital para birimlerini ödeme için kullanmaya devam edeceğini belirtti.

Xiaochuan, 2019 Coixin Hengqin Forumuna katıldı ve kripto para ve sıkıntıları hakkında konuşma fırsatı buldu. Para biriminin ulusal egemenliğin bir sembolü olduğunu ve birçok büyük ülkenin teknoloji yönünü seçme konusunda temkinli olduğunu, çünkü yanlış seçimin ciddi kayıplarla birlikte bir güven krizine yol açabileceğini belirtti.

 Zhou Xiaochuan:

“Fiat para birimi, ulusal egemenliğin bir simgesidir. Merkez bankaları, özellikle “süper egemen güç” yön seçiminde çok dikkatli olmalıdır. Yanlış bir yöne girerse olumsuz önemli olabilir ve hatta bir kredi krizi meydana gelebilir. ”

Xiaochuan ayrıca CBDC uygulamalarının çeşitlerini de açıkladı.

Çin tarafından temsil edilen, elektronik ödeme ve dijital para birimlerinin perakende sistemlerine yönlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Zhou Xiaochuan:

‘’Uluslararası odaklı finansal kurumlar, uluslararası ödemeler ve havale için dijital para birimini kullanın.’’

Çin, dikkatini Primitive Ventures’in Dovey Wan’ın paylaştığı bir tweet’e göre yurt içi perakende satış rampası ve ödemeleri Dijital Yuan’a odaklayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu