Bitcoin Haberleri
Trend

ETF;Bitcoin İçin Değil, ETF’yi Alanlar İçin Kötü Fikir!

Binance Referans Link

Kripto para birimlerinin savunucularından Andreas Antonopoulus, Lightning ağının olumlu ve olumsuz yanlarını aktarırken, ETF içinde ilginç açıklamalarda bulundu.

Andreas Antonopoulos, önde gelen kripto para savunucularından biri. Bitcoin’in Lightning ağını ve ilgili gelişmeleri yaptığı  bir röportajda değerlendirdi.

Antonopoulos Lightning ağının avantajları hakkında şöyle konuştu:

“Lightning Network’te yüksek güvenlik ve mahremiyet ile mikro ödemelerin yapılabilmesi ve işlemlerin anında gerçekleştirilebilmesi sayesinde bugün herhangi bir Layer 1 blockchain ile yapamayacağınız bazı ilginç işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Tabii ki geleneksel finansal hizmetleriyle kesinlikle değil.”

Kripto paraların gelişim döngülerini “parçalanma, keşif, konsolidasyon ve birlikte çalışabilirlik standardizasyonu” şeklinde açıklayan Antonopoulus, Lightning Network’ün  birçok güvencesiz anlaşmalar yoluyla birden fazla bağlantısız ekosistemin köprülenmesine sebep olacağını bildirdi.

Antonopoulus’tan ETF çağrısı

Bitcoin ETF’leri onaylansın çağrısında bulunan Andreas Antonopoulos, bu sorunun bazı kuruluşların hile yapmasının önünü açtığını belirtti.

“Bitcoin’e sahip olmak ve kendi anahtarlarınızla kontrol etmek size bir dizi yetenek kazandırıyor. Diğer şeylerin yanı sıra, ekonomik faaliyette bulunmak için Bitcoin’i önceliklendirme işlemlerinde ücret alma, seçme ya da seçmeyi reddetme hakkınız var.”

Antonopoulus, Bitcoin’e ETF’ler ve koruyucu borsalar tarafından yatırım yapan kullanıcıların  Bitcoin yatırımlarının anahtarına sahip olmadıkları için hileli kuruluşların yukarıdaki “hakları” seçmek bahanesiyle kullanıcıların kontrolünü elinden aldığını belirtti. Bu tür senaryolar dahilinde sahte kuruluşların, kripto para biriminin küresel kabul görmesi için kötü olan, desteksiz Bitcoin sözleşmeleri satmalarına da izin verdiğini söyledi.

Andreas Antonopoulus:

“ETF, Bitcoin için kötü bir fikir değil. ETF’yi satın alan insanlar için bu kötü bir fikir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu