Bitcoin HaberleriAltcoin HaberleriSon Dakika

Güney Afrika, Kripto Paralar İçin Yeni Kurallar Planlıyor

Güney Afrika Merkez Bankası (SARB), kripto para birimlerinin döviz kontrollerinden kaçmak için kullanılmasını engelleyecek yeni kurallar getirmeyi planlıyor.

SARB vali yardımcısı Kuben Naidoo, yeni kuralların 2020 yılının birinci çeyreğinde uygulanacağını belirtti. Bu kurallarla, merkez bankasının Güney Afrika dışına ne kadar para birimi (rand) gönderileceği konusunda kısıtlamalar yapılacak.

Güney Afrikalılar toplam 11 milyon rand (750.570 $) para göndermeyle sınırlıdır.  1 milyon rand ( 68.225 $) beyansız ve 10 milyon rand ( 682.285) Güney Afrika Gelir Servisi‘ne ait özel bir uygulamayla gönderebilirler. Bu sınırlamalar nedeniyle dünyanın herhangi bir yerine para göndermenin en popüler yöntemi olarak kripto para birimleri öne çıkıyor.

Güney Afrika  Blockchain topluluğu SA Kripto:

“Muhafazakar düzenlemeler sadece Güney Afrika‘daki inovasyonu engellemekle kalmayacak, aynı zamanda ülkeye yatırım yapılmasını da önleyecektir.”

SARB’in yeni kurallar getirme planı, Afrika’nın kripto para birimlerine ilgisinin arttırğı bir zamanda ortaya çıkıyor. Geçen ay, eşler arası Bitcoin ticaret platformu Paxful, geçtiğimiz 12 ay içinde Afrika ülkeleri Nijerya, Gana ve Kenya‘daki büyümenin etkisiyle 800.000 yeni cüzdan eklediğini açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu