Bitcoin HaberleriManşet

S&P 500 ve altın durgunlaşırken Bitcoin fiyatı yükseliyor

Binance Referans Link

Bitcoin’in fiyatı son birkaç gün içinde önemli ölçüde arttı ve birçok önemli direnç seviyesini kırdı. Kripto para birimi 9.500 dolara kadar yükseldi, ancak o seviyede tutunamadı ve şu anki seviyesi olan 8.850 dolara geri döndü.

Hisse senedi piyasaları da henüz güçlerini geri kazanmazken, Mart ayının ortasından itibaren tam bir iyileşme sağladı. Bitcoin en büyük tarihi düşüşlerinden birini yaşayan hisse senedi piyasaları ile yüksek derecede korelasyon halindeydi. Ancak şimdi işler değişiyor gibi görünüyor.

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, S&P 500 zor zamanlar geçirirken ve altın durgunlaşırken Bitcoin‘in fiyatı yükseliyor. Geleneksel piyasalar şu anda kapalı ancak S&P 500 vadeli işlemleri %2’lik bir düşüşe işaret ediyor ve potansiyel olarak negatif yönde. Altın da yaklaşık %0.5 düşüşle hafif kayıplar kaydediyor.

Birçok uzman Bitcoin‘in ayrı bir kategori de olması gerektiğini belirtti. Bu, kendisini uygulanabilir bir alternatif olarak ve orijinal amacını yerine getirmesine izin verecek.

Bitcoin halving etkisi

Bitcoin halving‘in on bir gün sonra gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Bu, ağın ilerlemesindeki en önemli olaylardan biri, çünkü blok ödüllerini yarıya indirecek ve potansiyel olarak piyasaya yeni çıkan Bitcoin arzını yarıya düşürecek.

Tarihsel olarak, halving gerçekleştikten sonraki yıl fiyat her zaman arttığı için büyük bir yükseliş katalizörü oldu. Tarih bir gösterge olmamakla birlikte, son zamanlardaki olumlu gelişmeler halving gerçekleşmeden önce artan talebin göstergesi olabilir.

Bununla birlikte, Bitcoin diğer pazarlardan ayrılmazsa, fiyatı üzerindeki etkiler beklendiği gibi olmayabilir. Bunun nedeni, ekonomistlerin yeni coronavirüsün (COVID-19) yayılmasından kaynaklanan ciddi şekilde devam eden mali kriz öngörüyor olmaları.

Tüm haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu