Bitcoin HaberleriDiğerleriAltcoin HaberleriSon Dakika

Tayland, Büyümek İçin Kripto Kurallarını Değiştirmek İstiyor

Ülkenin finansal düzenleyicisi olan Tayland’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dijital varlıkların büyümesini artırmak için kripto para birimi kurallarını değiştirmeyi planlıyor.

SEC genel sekreteri Ruenvadee Suwanmongkol, pazartesi günü Bangkok Post’a yaptığı açıklamada, Tayland’ın küresel pazarla “rekabet etmeyi” hedeflediğini belirtti.

Tayland ilk olarak mayıs 2018’de kraliyet kararnamesiyle kripto para birimi kuralları kabul etti, ancak ülke henüz yetkilendirilmek ve operasyonlarını başlatmak için öne çıka şirket görmedi.

Kararname dört çeşit kripto para birimi işletmesini kapsıyor; borsalar, brokerler, bayiler ve ilk kripto para teklifi (ICO) veya ICO portallarıdır. İlk üçünün Maliye Bakanlığı lisanslarına başvurması gerekirken, ICO portallarının SEC tarafından onaylanması gerekiyor.

Bugüne kadar, beş şirkete dijital varlık borsa lisansı verildi; Bitkub Online, Satang Pro Corporation (her ikisi de çalışıyor), Bitcoin Co (Ağustos’ta kapanmaya karar verdi), Bitherb.net ve Huobi Tayland (henüz çalışmaya başlamadı).

Dijital varlık brokerleri için, Coin TH, Bitherb.net ve Bitazza’ya yetki verilmiştir, ancak ikincisi henüz ticari olarak hizmetlerini vermeye başlamamıştır. Onaylanmış ICO portalları Longroot Tayland, T-BOX Thailand Co ve SE Digital Company’dir.

Ruenvadee:

‘’Pek çok firma henüz faaliyete geçmediğinden, kararnamenin üzerindeki olası engelleri araştırmamız ve üstesinden gelmemiz gerekiyor.’’

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu