Blockchain Haberleri & GelişmeleriManşet

Alibaba’dan, Çin’in en büyük liman operatörü ile işbirliği!

Çin’in en büyük liman işletmecisi olan China Merchants Port, e-ticaret devi Alibaba Group ve bağlı kuruluşu Ant Financial ile anlaşmaya vardı. Bu anlaşma, birkaç farklı kullanım durumunu hedefleyecek bir Blockchain tabanlı platformun geliştirilmesine izin verecek.

Yerel haberlere göre, platform alıcıların, satıcıların, lojistik şirketlerinin, bankaların, gümrüklerin ve vergi yetkililerinin temassız dijital ihracat ve ithalat işlemleri yapmalarına izin verecek. E-ticaret devi Alibaba ve China Merchants Port, liman endüstrisinde Blockchain teknolojisinin derinlemesine entegrasyonunu teşvik edecek.

China Merchants Port, açık bir işbirliği ağına sahip dünyanın ilk Blockchain tabanlı dijital limanı olmayı hedefliyor. Rapor, limanın uluslararası ticaret ve lojistik endüstrisi zincirini bağlayan çekirdek bir düğüm olduğunu ve Blockchain teknolojisini kullanarak hızlı bir veri paylaşım şemasının uygulanması gerektiğini vurguladı. Ant Financial Group başkanı Jing Xiandong, işbirliğinin Blockchain‘in uluslararası ticaret ve lojistiği yeniden şekillendirmek için temel altyapı olacağını söyledi.

Coronavirüs başladığından beri, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler, teması gerektirmeyen işletmelerin çalışmasına izin vermek için daha güvenli yollar arıyorlar. Çoğu kripto paraları destekleyen Blockchain teknolojisinin, evrak ihtiyacını ortadan kaldırması gibi durumlarda yararlı olduğu sonucuna vardı.

Diğer Blockchain haberleri için enkriptohaber.com/blockchain sayfamızı görüntüleyebilirsiniz.

Tüm haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı