Blockchain HaberleriSon Dakika

Alibaba Ve Oneconnect Çin’in Blockchain Patent Yarışına Öncülük Ediyor

Blockchain teknolojisinin gelişimi tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor ve sayısız şirket önderlik etmek için mücadele ediyor. 18 Kasım’da BlockData, Çin Blockchain Patents Report 2019 ve Çin’in Blockchain Patents 2019’un Kapsamlı Güç Listesi başlıklı yeni bir rapor yayınladı.

Raporda, Çinli firmaların patent başvuruları listesini yayınladı ve Alibaba listede en üst sırada yer aldı. Ancak, e-ticaret devinin hemen arkasında, OneConnect ikinci sırada yer alıyor.

OneConnect ikinci olabilir, ancak yine de Blockchain ile ilgili patentlerin güç sıralamasında listenin başında yer aldı. Genel sıralama aslında aşağıdakiler dahil çeşitli faktörleri göz önüne alır:

Patent başvuru sayısı

Kaç tane patent verildi

Patent korumanın kapsamı

Patent başvurusu

Patent ailesinin yeri

İki şirketin, Çin’deki en iyi Blockchain patent sahipleri olmasının yanı sıra ortak bir özelliği de var. Her ikisi de aynı gün İPO provizyonlarını, ABD ile Hong Kong’da yayınlamaya karar verdiler. Bunu liste yayınlanmadan hemen önce yaptılar ve hareket çok dikkat çekti.

Alibaba, 13 Kasım’da kendi ön provizyonunu sunmaya karar verdi ve SEHK’de (Hong Kong Borsası) belirdi. Şirket, borsa ana kartında belirecek olan 500 kadar yeni hisse çıkarmayı hedeflediğini açıkladı.

Çin’de, 13.336 ek patent başvurusu ile Alibaba 6.175 yetkili patent aldı. Ülke dışından firmanın, 30 Haziran 2019 itibariyle ek 3.112 yetkili patenti ve 9.742 yeni başvurusu vardı.

Belirtildiği gibi, OneConnect, halka arz için 13 Kasım’da aynı gün başvuruda bulundu. Şirketin 542 yabancı patent ve yaklaşık 2.850 yerli başvuruda bulunduğunu iddia etti.

Bununla birlikte, dikkat edilmesi gereken nokta OneConnect’in Blockchain patentlerinin gücüne dayanan en yüksek rütbeli firma olmasıydı. FIMAX Blockchain çözümü, Çin hükümetinin süper araç yönetim ofisine bile ulaştı. Ayrıca, tedarik zinciri, işletme kredileri, ticaret finansmanı, ipotek, akıllı çevre koruma ve daha fazlası için bir çözüm oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu