Blockchain HaberleriManşet

Avrupa Uzay Ajansı, Blockchain Projesini Finanse Ediyor

Binance Kayıt Linki

Kripto paralar kitlesel benimsenme de geride kalsa da, arkalarındaki teknoloji olan Blockchain‘in benimsenmesi hızla büyüyor. Oil & Gas Middle East’in raporuna göre, Avrupa Uzay Ajansı (ESA) İskoç startup Hypervine ile ortak bir projeyi finanse ediyor. Ortaklığın amacı, uydu verileri ve Blockchain teknolojisini birleştirerek madencilik sektörünün şeffaflığının artırılmasını.

ESA, uzay araştırmalarına odaklanan hükümetler arası bir kuruluş. Şimdi ajans, dünyanın madencilik endüstrisini geliştirmeyi amaçlayan bir Blockchain projesine fon sağlıyor.

Projenin misyonu, Blockchain teknolojisini kullanarak madencilik endüstrisindeki yanlış hesaplamaları ve potansiyel kazaları önlemek. Hypervine’in teknolojisine dayanan proje, madencilik verileri için birleşik ve doğru bir veritabanı sağlamayı amaçlıyor. Platform, madencilik ekiplerinin verileri değiştirilemez bir deftere kaydetmelerini sağlar. Bu, zincirde büyük farklılıklara neden olan küçük veri değişiklikleri riskini ortadan kaldırır.

Platform, madencilik şirketlerine güvenilir bir veri kaynağı sağlamak için uydu kaynaklı verileri Blockchain ile kaydetmeyi amaçlıyor. Platform, işlem tarafından harcanan maliyeti ve zamanı artıran birden fazla doğrulama gerektiren kağıt tabanlı kaynaklara olan ihtiyacı ortadan kaldıracak. Ayrıca, parçalanmış veri kaynakları, yanlışlıklara yol açabilecek çeşitli sorunlarla sonuçlanabilir.

Blockchain teknolojisi ile süreç sadece verilerin doğruluğunu arttırmakla kalmaz, aynı zamanda projeyi daha temiz ve daha hesap verebilir hale getirir. ESA’nın teknik sorumlusu Beatrice Barresi‘ye göre, ESA’nın temel hedefi “madenciliğin daha güvenli, daha temiz ve daha hesap verebilir” olmasını sağlamak. Barresi, Hypervine‘ın bu hedeflere ulaşmalarına izin verirken birçok endüstrideki standartları geliştirdiğini de sözlerine ekledi.

Tüm haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu