Blockchain Haberleri

Cisco Blockchain’i 5G Ağına Tanımlayacak!

Telekomünikasyon devi Cisco 5G ağları tarafından kullanıcıları doğrulamak ve ağ hizmetleri ödemelerini yapmak için sistemi tanımlayan patent aldı.

26 Kasım Salı günü verilen Cisco’nun patenti, cep telefonlarının ağlara erişmelerine izin verecek Blockchain kimlik doğrulama verilerini nasıl içerebileceğini ayrıntılarıyla anlatıyor. Ultra hızlı veri vaat eden yeni 5G telekomünikasyon ağları için kullanılabilir.

Patent açıklamasında:

“Bir mobil ağ içindeki ek, alternatif veya tamamlayıcı kayıt işlemleri veya oturum yönetimi işlemleri olarak görev yapabilen Blockchain işlemlerini kullanan yerel bir platformdur. Blockchain kimlik doğrulama verileri (device), ile ilişkili Blockchain kimlik bilgilerini içerir. Böyle bir sistemle, kullanıcılar ağ hizmetleri karşılığında Blockchain ağına ödeme kredileri gönderebilirler.”

Patent, Blockchain teknolojisinin avantajlarını, hakların ve mülkiyetin kanıtı ile şeffaf, doğrulanabilir ve güvenli dijital varlık işlemlerinin kolaylatırılmasıdır. 5G, bu yıl kademeli olarak büyük firmalar tarafından piyasaya sürülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu