Blockchain Haberleri

DAIA, Tıp Topluluğunu Desteklemek İçin Hackathon Başlatıyor

Yeni coronavirüs (COVID-19) tüm ülkelere yayılmaya devam ediyor. Bununla birlikte, farklı alanlardan çok sayıda şirket hem hastalığın kurbanlarını hem de ona karşı mücadele eden tıp camiasını desteklemek için çok sayıda yardım çalışması başlattı.

Merkezi Olmayan Yapay Zeka İttifakı (DAIA) da bu mücadeleye katılıyor ve tıp topluluğunu COVID-19‘a karşı çözümlerle desteklemek için ilk Merkezi Olmayan AI hackathon‘unu başlatıyor.

DAIA #COVIDathon’u Başlattı!

50’den fazla şirket, kar amacı gütmeyen kuruluş ve laboratuvardan oluşan bir organizasyon ilk COVIDathon‘u başlatıyor. Merkezi Olmayan Yapay Zeka İttifakı (DAIA), tıbbi, AI ve Blockchain uzmanları ve ilkeleri tarafından desteklenen ve yönlendirilen açık kaynaklı kod ve araçları geliştirme ve başlatma misyonuyla hackathon‘u başlatacak.

Buradaki amaç, mevcut ve gelecekteki bulaşıcı salgınların riskini azaltmaya yardımcı olmak ve mevcut COVID-19 salgını ile baş etmek. Girişim, DAIA tarafından destekleniyor, ama aynı zamanda SingularityNET ve Ocean Protocol ile de koordine edilecek.

DAIA Başkanı ve SingularityNET CEO’su Ben Goertzel:

“AI uzmanlığı olanların COVID-19 pandemisine yardımcı olmaları zorunlu. Biyotıp ve epidemiyolojiye yardımcı olmaktan, pandemi izlenirken ve incelenirken veri gizliliğine saygı gösterilmesini sağlamaya kadar, (bilgi paylaşımı ve insanların başa çıkmasına yardımcı olmak için demokratik olarak gelişen araçlar yaratmaya) AI ve Blockchain’in bu benzeri görülmemiş durumda destekleyeceği yolların sayısı muazzam.”

Tüm haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu