Blockchain HaberleriSon Dakika

Fransa Merkez Bankası Blockchain Kabulü İçin Baskı Yapıyor

Fransa merkez banksı Vali Yardımcısı, geçtiğimiz hafta yaptığı konuşmada Blockchain teknolojisini destekledi. Dennis Beau, Blockchain teknolojisinin mevcut finansal piyasa sorunlarının çoğunun üstesinden gelebileceğini söyledi.

Fransa merkez bankası Banque De France vali yardımcısı yaptığı konuşmada Avrupa’daki merkez bankalarından da CBDC yayınlamayı düşünmelerini istedi. Finansal varlıkların dijitalleşmesinin, Blockchain bazlı çözümlere başvurma ve daha geniş bir şekilde Dağıtılmış Muhasebe Teknolojileri (DLT) ile bu varlıkların depolanması ve aktarılması için bir araya getirilmesi, pazarın taleplerinin cevaplanmasına yardımcı olabileceğini söyledi.

Dennis Beau, Avrupa Birliği üyelerinin ve diğer bölgelerin, uluslararası bankalar arasında transfer yapılması için uzun süre beklemek zorunda kalmaları gerektiğini kabul etti. Bu gibi uzun süreçlerin yüksek ücretler ve genellikle güvensiz hizmetlerinde olduğunu belirtti.

Vali yardımcısına göre, bankacılık alanının belirtilmesi acil sorunlara son verecek. Ayrıca, bir kripto paraların ve Dağıtılmış Defter Teknolojisinin bir kombinasyonunun kolay para transferlerini sağlamada ve pazar taleplerini karşılamada yardımcı olacağını ekledi.

Fransa merkez bankası Banque De France, uzun zamandır Blockchain teknolojisinin benimsenmesini savunuyor. Dennis Beau, Banque De France’in dünya çapında Blockchain ile çalışan bir kayıt sistemine sahip olan öncü bir merkez bankası olduğunu bildirdi.

Daha önce vali yardımcısı kripto varlıkları düzenlemek için daha küresel bir yaklaşım istedi. Ayrıca merkez bankalarından kendi dijital varlıklarını denemelerini istedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu