Blockchain HaberleriSon Dakika

Huobi, Devlet Destekli Blockchain Birliğine Katıldı

1 Aralık’ta Hangzhou’da düzenlenen İlk Blockchain Hizmetleri Ağı Ortak Konferansı’nda Huobi Çin, yeni kurulan Blockchain Hizmetleri Ağı İttifakının (BSN) ilk üyelerinden biri oldu.

Huobi China’nın CEO’su Yuming Yuan, ittifak konusundaki düşüncelerini dile getirdi. BSN’nin ortak bir Blockchain teknolojisi çalışmasının binlerce kişiyi eğitmesine yardımcı olacağını umuyor.

Devlet Bilgi Merkezi Direktörü Yunan Liu:

“BSN, Blockchain teknolojisinin hızlı tanıtımını ve uygulanmasını kolaylaştırabilir.”

BSN, birlikte çalışabilirliği teşvik ederken, aynı zamanda Blockchain bakımı ve geliştirilmesi ile ilgili maliyeti hızla düşürecektir. Blockchain teknolojisinin ana akım toplum tarafından çeşitli şekillerde etkilemesine yardımcı olacaktır. Etkinlikte açıklanan planlardan biri de, dijital ekonomi gelişecek ve yakın gelecekte akıllı şehirler kurulacak.

Etkinliğin katılımcılarından Mali Denetim Otoritesi’nden Yang Chen, Hainan eyaleti için bir düzenleyici havuzun oluşturulacağını açıkladı. Bu, hükümetin Fintech inovasyonu hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olacak, ancak şirketlerin ürünlerini test etmesini kısıtlamayacak.

Huobi, Hong Kong, Hainan, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve Kore’deki ofisleriyle Singapur merkezli bir kripto para borsasıdır. Çin’de Huobi, kripto ticaretinin hükümetten gelen tepkiler nedeniyle, araştırma firması olarak faaliyet gösteriyor. Dijital para piyasasında önemli bir oyuncu olan Huobi, söz konusu ittifakta doğrudan yer alarak Çin Halk Bankası tarafından yürütülen mevcut yaklaşımı etkileyebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu