Blockchain HaberleriManşet

IOTA Vakfı, Doğu Afrika İçin Çalışmalara Başladı

Binance Referans Link

TradeMark East Africa organizasyonu ile stratejik ortaklığın bir parçası olarak IOTA Vakfı, Ticaret Lojistik Bilgi Veri Hattı (TLIP) üzerinde çalışıyor. Veri hattı, Doğu Afrika ülkelerinin dış ticaret ortaklarıyla ticaretini geliştirmeyi amaçlıyor.

IOTA Vakfı, dün yayınladığı video güncellemesinde, TradeMark East Africa (TMEA) ile olan stratejik ortaklığı hakkında açıklamalar yaptı. Ortaklık sadece bir ay önce halka açıldı ve IOTA’nın Dağıtılmış Defter teknolojisini kullanarak Doğu Afrika‘daki ticareti geliştirmeyi amaçlıyor. TradeMark East Africa (TMEA), Doğu Afrika bölgesindeki en saygın kuruluşlardan biri ve gelişmiş ticaret koşulları ile geçim kaynaklarını iyileştirme çalışmaları ile dünya çapında tanınıyor.

IOTA Ve TMEA’ın İlk Projesi

IOTA Vakfı ve TMEA‘nın üzerinde çalıştığı ilk proje, Doğu Afrika şirketlerinin ve devlet kurumlarının birbirleriyle ve uluslararası ortaklarla şeffaf ve güvenli bir şekilde iletişim kurabileceği Ticaret Lojistik Bilgi Veri Hattı (TLIP)’dır. TLIP, bölgenin finansal yetkilileri, ortak hükümet kurumları ve IOTA Vakfı tarafından geliştiriliyor. Ayrıca, Afrikalı işletmeler için küresel tedarik zincirinde daha fazla güven ve izlenebilirlik yaratmayı amaçlıyor.

TLIP, dolandırıcılık eğilimli kağıt belgeleri tedarik zincirinden çıkararak, bilgi bütünlüğünü koruyarak ve yetkililer tarafından uzun doğrulama prosedürlerini ortadan kaldırarak ticaret aktörleri arasındaki sınırlar arasındaki bilgi alışverişini geliştirmeyi amaçlıyor. Ayrıca, Doğu Afrika ve dış ticaret ortakları arasında ikili bilgi alışverişi anlaşmaları kullanarak sınır ötesi ticaret bilgilerini yönetmek için şeffaf, verimli ve uygun maliyetli bir yol sunması hedefleniyor.

TLIP’in web sitesine göre, projenin toplam değeri yaklaşık 4 milyon dolar.

Tüm haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu