Blockchain HaberleriSon Dakika

Japon Üniversitesi, Blockchain Kullanacak!

Muroran Teknoloji Enstitüsü, Nippon Telegraph ve Telephone West ile güç birliği yaparak akademik kayıtları doğrulamak için Blockchain kullanımına başlayacak.

Yerel basında çıkan haberlere göre, Japonya’nın Hokkaido’da bulunan en iyi üniversitesi, belgelerin depolanması ve yönetilmesinin, üniversitelerin birleşmesi ve bir araya gelmesiyle birlikte giderek daha da zorlaştığı için eğitim kayıtlarını takip etmek üzere Nippon Telegraph ve Telephone West ile birlikte çalışacağını duyurdu. Hizmetin 2020 Mart ayının sonuna kadar yayılması planlanıyor.

Blockchain, bilgilerin bloklar halinde bir araya getirildiği dijital bir defterdir. Değişmezliği ve ademi merkeziyetçiliği nedeniyle, veri depolama ve yönetiminin zor olduğu endüstrilerde sayısız kullanım alanı vardır. Nippon Telegraph ve Telephone West, üniversite öğrencilerinin derece sertifikaları alabilecekleri Blockchain platformunu sunuyor. Japon üniversitesi mevcut hizmete dayanarak başka bir yazılım firması olan BarnardSoft ile işbirliği içinde ve Blockchain çözümünü geliştirecek.

Muroran Teknoloji Enstitüsü, bu ortak araştırmanın bilgi birikimine ve uzmanlığına Blockchain ile katkıda bulunacak ve NTT West sertifika verme hizmetleri konusundaki yılların deneyimi sunacak.

Girişim yalnızca akademik kayıtları içeren hızlı arka plan kontrollerine yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda öğrencilerin lisans derecelerine göre dijitalleştirilmiş versiyonlarını hızlı bir şekilde alabilecekleri kendi kendini sertifikalandırma platformu olarak da görev yapacak.

Muroran Enstitüsündeki bir profesöre göre, sistemin 2020 sonuna kadar hizmetlerini beş üniversiteye daha genişletmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu