Blockchain HaberleriSon Dakika

LinkedIn, Meslek Raporunu Yayınladı!

LinkedIn’in 2020 meslek raporuna göre, Hindistan‘daki Blockchain geliştiricileri için artan bir talep olduğunu gösteriyor. Son birkaç yılda, Blockchain teknolojisi; nakliye, sağlık hizmetleri ve sınır ötesi ödemeler de dahil olmak üzere tüm dünyada birçok alanda kullanılmaktadır.

Blockchain geliştiricilerine talep var

Blockchain geliştiricisi olmak için, hyperledger, node.js ve smart sözleşme gibi becerilere sahip olmak gerekli. Hindistan’daki Blockchain işlerinin çoğu Bengaluru, Hyderabad ve Delhi gibi şehirlerde. Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı verilerine göre, Hindistan 2018’de en iyi Blockchain patentleri arasında yer aldı. LinkedIn verilerine göre, Hindistan’da ortaya çıkan ikinci iş AI uzmanlığı.

Hindistan kripto paralara karşı

Hindistan kısa bir süre önce Blockchain teknolojisi ile etkin güneş enerjisi ticareti yapan ilk ülke oldu. Ülke, merkezi olmayan kripto para birimlerine karşı çıkmaya devam ediyor. Ancak, Blockchain teknolojisini kullanıyor ve benimsenmesi her geçen gün artıyor. Son zamanlarda, Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, özel kripto para birimlerine izin verme olasılığını reddetti. RBI daha önce ülkedeki tüm bankaların kripto borsalarına hizmet vermesini yasakladı. Yasağa, Yüksek Mahkeme’de Hindistan’ın kripto topluluğu tarafından itiraz ediliyor. Ancak, Hindistan merkez bankası destekli dijital para birimini araştırıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu