DiğerleriAltcoin HaberleriNedir? - Kripto Para HaberleriSon Dakika

BAE Ve Suudi Liderler, Kripto Adımını Birlikte Atacaklar

Suudi Arabistan Prensi Muhammed Bin Salman, dijital para birimi planı da dahil olmak üzere ortak politika önlemlerini görüşmek üzere resmi ziyaret için Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitti. Her iki ülke de bankacılık kullanımı için ortaklaşa yayınlanan bir dijital para birimi planlıyor.

Prens Muhammed’in, 27 Kasım’da bankacılıkta kullanılması için dijital para birimi lansmanı da dahil olmak üzere ortak politika tedbirlerini görüşmek üzere, Abu Dabi’nin Kraliyet Prensi ve BAE Silahlı Kuvvetleri Baş Komutan Yardımcısı Bin Zayed El Nahyan tarafından karşılandı.

Her iki ülkenin liderleri dört yeni politika ortaklığı üzerinde anlaşma sağladı ve ortak olarak yayınlanan kripto para birimi de dahil olmak üzere yedi stratejik girişimi gözden geçirdiler. Dijital para birimi iki ülke arasında bankalar arası ticareti kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası ve Suudi Arabistan Para Kurumu, bu kripto para biriminin ocak ayında ayrıntılarını açıklamıştı.

Ortak geliştirilen kripto para birimi Aber, genel halka verilmeyecek. Dijital para birimi, dağıtılmış muhasebe teknolojilerini kullanan “uzlaştırmaya dayalı ve iki ülkedeki sınırlı sayıda bankanın münhasır kullanımı” finansal anlaşmalar ile sınırlı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu