Nedir? Nasıl? Neden?

Binance’a, ABD Adalet Bakanlığı ve IRS’den soruşturma!

Binance Kayıt Linki

Dünyanın önde gelen kripto para birimi Binance, Adalet Bakanlığı ve IRS‘den bir soruşturma ile karşı karşıya. İddia kaynağı Bloomberg. Haber, kara para aklama ve vergi suçlarını araştıran kuruluşun Binance‘deki kripto işlemleri hakkında bilgi aradığını belirtiyor.

Adı geçen iki kurumdan herhangi birinden doğrudan bir suçlama olmasa da, haber, soruşturma kurumlarının soruşturmaya konu olan insanlardan gerekli ticaret bilgilerini aradığını iddia etmek için yakın isimsiz kaynaklara atıfta bulunuyor.

Binance sözcüsü Jessica Jung resmi bir açıklamada, şirketin soruşturma altındaki konular hakkında yorum yapamayacağını ancak kurumlarla birlikte çalışacaklarına ve bu konuda tam işbirliği sunacaklarına dair güvence verdiğini söyledi.

Jessica Jung:

“Yasal yükümlülüklerimizi çok ciddiye alıyoruz ve düzenleyiciler ve kanun uygulayıcılarla işbirliği içinde çalışıyoruz. Şüpheli etkinlikleri tespit etmek ve ele almak için finans kurumları tarafından kullanılan kara para aklamayı önleme ilkelerini ve araçlarını içeren güçlü bir uyumluluk programı oluşturmak için çok çalıştık. “

Firmanın CEO’su Changpeng Zhao, haber çıktıktan hemen sonra gizemli bir tweet attı.

Bugün çok fazla FUD var. ( FUD,Fear, Uncertainty, Doubt kısaltmasıdır. Türkçe karşılığı Korku, Kararsızlık ve Şüphe)
Bu bazıları için bir acı, diğerleri için bir fırsat.
NFA.

Yakın tarihli bir Chainalysis raporuna göre, suç faaliyetleriyle bağlantılı kripto işlemlerinin çoğu, diğer borsalarla karşılaştırıldığında Binance’a savruldu. Kripto para borsası, ABD’li müşterilere de kaldıraç ticareti sunmak için yakın zamanda CFTC tarafından da araştırılmıştı.

Binance ayrıca, ABD pazarlarındaki operasyonunu genişletmenin önündeki düzenleyici engelleri aşmasına yardımcı olmak için ABD’de bir işe alım çılgınlığına da devam ediyor. Geçtiğimiz ay boyunca borsa, düzenleyici ve uyumluluk danışmanı olarak iki eski FATF yöneticisini işe aldı.

Binance, ABD Pazarlarına Girmek İçin Yoğun Çalışıyor

Binance, şimdiye kadar Amerika Birleşik Devletleri dışında girdiği pazarların çoğunda başarıya ulaştı. Borsa, birkaç yıl önce Binance US şeklinde bağımsız bir girişimde bulunmak zorunda kaldı, ancak buna rağmen zaman zaman düzenleyici engellerle karşılaşmaya devam etti.

CZ, böyle bir şey olmadığını, olası soruşturma raporu nedeniyle büyüyen FUD hakkında yorum yaptı ve şunları aktardı:

“Haber” başlığı kötü. Makalenin kendisi aslında o kadar da kötü değil (ama kim okuyor). Binance’in kötü oyuncularla savaşmak için kolluk kuvvetleriyle nasıl işbirliği yaptığını, ancak bir şekilde kötü bir şey gibi görünmesini sağladığını anlattı … 🤔 Her neyse. İşe geri dön.

Kripto paralar ile ilgili en güncel içeriklere ulaşmak ister misiniz? >>> Hemen Nedir? – Kripto Para Habeleri sayfamızı ziyaret edin, gelişmeleri kaçırmayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak için, Hemen Telegram, Instagram, Facebook, Twitter, YouTube hesaplarımızı takip edip bildirimleri açın gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu