Nedir? - Kripto Para Haberleri

Bir Borsa Daha ABD’den Çekiliyor!

Huobi borsasının ABD iş ortağı HBUS, düşük talep ve likidite nedeniyle 15 Aralık’tan sonra faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

Bu yılın başlarında, ABD’li müşteriler için satın alınan borsa, Huobi borsasının yerine geçmesi için planlanıyordu. Huobi, ABD yaptırımları ve sınırlandırmaları önlemek için ABD’li müşterileri HBUS platformuna teşvik etti.

Yerel bir ortak yardımıyla HBUS platformunu oluşturma hamlesi, Binance’nin ABD’den çıkma kararına benziyor. HBUS uyumluluk için çalıştı ancak, düşük kullanıcı işlemleri nedeniyle daha fazla direnemedi. Bu arada Çinli kullanıcıların yoğun talebinden dolayı Huobi, kripto para alım ve satım konusunda güçlü bir yapıya dönüştü.

HBUS ayrıca, devam eden stratejik ortaklığın bir parçası olarak daha entegre ve etkili bir şekilde geri dönebilmek için yeniden yapılanma yolunda olduklarını ima etti. Buna rağmen kullanıcılardan 31 Ocak‘tan önce fonlarını çekmeleri isteniyor.

HBUS kısa bir süre önce HUSD stabilcoin‘in genişlemesini kutladığı için kapanma kararı beklenmiyordu. Bu karar şaşkınlık yarattı.

HUSD, Huobi Global’de kullanılıyor ve ABD şubesinin kapanmasına rağmen hala dolar ve faaliyet seviyelerini koruyor.

Huobi ABD, Binance US Prformansını Yakalayamadı

HBUS platformunda, günlük  işlem hacmi yaklaşık 220.000$‘a düştü, bu da küçük ölçekli bir borsa için uygun bir seviye. HBUS platformuna,  bu zamana kadar yalnızca 56 kripto para çifti ekledi, çünkü bazı varlıklar yerel güvenlik yasaları nedeniyle ABD’li müşteriler için engellendi. HBUS platform olarak önemli bir Bitcoin(BTC) piyasasına sahip değil, çoğu küçük altcoinler için bile neredeyse dondu.

Aynı zamanda, Binance US, 2.94 Milyon $‘lık hacme sahip. Geçmişte, uluslararası Binance hacimlerinin %30‘a kadarı ABD‘den geliyordu ancak yeni pazar bu ilgiyi göstermiyor.

2019 boyunca ABD kullanıcıları çoğu uluslararası borsalara ve kripto paralara erişim konusunda sıkıntı yaşamıştı. Genel olarak, kripto paralara sahip olma ilgisi, yerini şüphecilikle değiştirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu