Nedir? - Kripto Para HaberleriManşetSon Dakika

BitMEX, Yeni Bir Dava İle Karşı Karşıya

Bloomberg, önde gelen kripto para birimi türev borsalarından BitMEX‘in, ilk yatırımcısından 300 Milyon Dolar‘lık bir dava ile karşı karşıya olduğunu belirtti.

Emtia türevleri tüccarı Frank Amato, borsadaki 50 Milyon Dolar‘lık hisse senedinden kar alamadığı için BitMEX’i mahkemeye verdi.

Eski JPMorgan tüccarı Frank Amato, 2015 yılındaki ilk fonlama dönemi boyunca borsaya 30.000 Dolar koyduğunu, ancak yatırımlarından asla kâr elde edemediğini iddia etti. Amato, şirketteki payının şimdi 50 Milyon Dolar değerinde olacağını ancak hiçbir zaman eşitlik olmadığını ve borsa tarafından yanlış yönlendirildiğini ifade ediyor.

Amato, 50 Milyon Dolar talep etmesinin yanı sıra, 250 Milyon Dolar‘lık cezai tazminat talep ediyor ve bu da davanın toplam değerini 300 Milyon Dolar‘a getiriyor.

BitMEX tüm bu yasal sorunlara yabancı değil. Haziran ayında, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), şirket hakkında bir soruşturma daha başlattı.

BitMEX döneminin sonu mu?

Bloomberg, BitMEX’in şu anda 1 Milyar Dolar değerinde olduğunu tahmin ediyor. Temmuz 2018’de The Times, borsanın yıllık kazancına bağlı olarak 3.6 Milyar Dolar değerinde olduğunu bildirdi.

Token Analyst‘ten Sid Shekhar tarafından “şimdiye kadarki en büyük kumarhane” olarak nitelendirilen BitMEX, her gün yaklaşık 700.000 Dolar kazandığı tahmin ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu