Nedir? - Kripto Para HaberleriSon Dakika

Coinbase Destekli Securitize, SBI Holdings’den Yatırım Aldı

Dijital menkul kıymetler platformu Securitize, Tokyo’da listelenen SBI Holdings’in bir iştiraki olan SBI Investment tarafından yedi haneli bir yatırım açıkladı. Daha önce, Securitize Santander Bank ve MUFG’den 14 milyon dolar topladı.

Japon finansal hizmetler holdingi SBI Holdings, Coinbase destekli dijital menkul kıymetler platformu Securitize’ye yedi rakamlı bir yatırım yaptı. Ancak, SBI tarafından yatırılan kesin tutar açıklanmadı. Securitize CEO’su, fonları kısmen Japonya’da yeni bir ofis açmak için kullanmayı planladıklarını söyledi.

CEO ve SBI Holdings Başkanı Yoshitaka Kitao, dijital menkul kıymetlerin geleceğine şiddetle inandıklarını söyledi. Ayrıca Securitize’i sektörde lider bir oyuncu olarak adlandırdı. CEO ve Securitize’in kurucu ortağı Carlos Domingo, bu hareketin büyük bir şeyin parçası olduğunu düşünüyor. Çünkü daha önce alandaki ilginin çoğunun öncelikle Blockchain ve ICO’ların potansiyelinden geldiğini belirtti.

İki ay önce Securitize, banka devi Santander ve Mitsubishi UFJ Financial Group’tan 14 milyon dolar topladığını açıkladı. Dijital güvenlik platformu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından, ağustos ayındaki menkul kıymet mülkiyetindeki değişikliklerle ilgili bir aktarım aracısı ve resmi kayıt sahibi olarak görev yapması için onaylandı. Şimdiye kadar toplanan fon 30 milyon doların üzerindedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu