Bitcoin HaberleriAltcoin HaberleriNedir? - Kripto Para HaberleriSon Dakika

Güney Kore FATF Kripto Regülasyonları Yasası Komiteden Geçti

Güney Kore ulusal komitesi, Kripto borsalarının Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından önerilen tüm yönergeleri izlemesini zorunlu kılan bir yasa tasarısı komiteden geçti.

Yeni değişiklik, Güney Kore’deki kripto borsaları ve servis sağlayıcılarının ülkenin mali düzenleyicisine kaydolmasını ve FATF kurallarına uymasını gerektiriyor. FSC’nin Finansal İstihbarat Birimi’nde dijital varlık işletmeleri olarak rapor verememek ve kayıt yaptırmamak, ağır cezalara neden olur.

Güney Kore Ulusal Meclisi’nin ulusal politika komitesi salı günü Belli Finansal İşlem Bilgilerini Raporlama ve Kullanma Yasasında değişiklik yaptı. Dtoday raporuna göre tasarı, kripto para birimleri için dijital varlıklar olarak sınıflandırılarak yasal bir temel oluşturacak.

Ülkenin finansal düzenleyicisi Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), yasama kararının uluslararası standartları yerine getirirken kripto işlemlerinin şeffaflığını artıracağını söyledi.

Güney Kore’deki kripto borsaları ve servis sağlayıcıları, bu yılın başlarında Mali Eylem Görev Gücü tarafından yayınlanan kurallara uymak zorunda kalacaklar. Kripto topluluğu, kullanıcıların bilgilerini toplamaya ve başkalarıyla paylaşmaya zorlamaları nedeniyle teklif edilen kuralları eleştirdi.

FSC, tasarıyı kara para aklamayı önlemek ve finansal işlemler için temel kurallar koymak için kripto işletmelerine ihtiyaç duyduğunu açıkladı. Raporlama yükümlülüklerini ihlal etmek, 5 yıla kadar hapis cezasına veya 50 milyon won’a kadar para cezasına neden olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu